One Percenter: Legenda o motorkářích mimo zákon

One Percenter: Legenda o motorkářích mimo zákon https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72244/one-percenter-legenda-o-motorkarich-mimo-zakon-72244.jpg 3 8 1

V životě každého člověka přijde jednou chvíle, kdy se musí rozhodnout, jestli zůstane konformní nebo se vzbouří. Devětadevadesát procent z nás přijme pravidla, určená společností. Ze zbytku se stanou psanci. A pro toto jedno procento, které si určuje vlastní pravidla a vyznává vlastní hodnoty a svébytnou estetiku, nabízí motocyklová komunita často svatyni. Motocyklisté byli vždy do jisté míry psanci, už jen proto, že si vybrali tak nápadný a nebezpečný sport. Tihle „jednoprocentní“ si ale být psancem zvolili pro 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Legenda o motorkářích-psancích vypráví kromě svobody a žití naplno i příběh rebelství bez příčiny. Jedná se o záznam skutečných životů bouřliváků na mašinách, počínaje nejranějšími dny motorkářské subkultury, kdy veteráni druhé světové začali zakládat motocyklové kluby, po současnost.... celý text

Literatura světová Literatura faktu
Vydáno: , Bodyart Press

One Percenter: The Legend of the Outlaw Biker , 2007

Maat2
21.10.2013 3 z 5

Podle mne je 60% textu o ničem. V první třetině je kniha o historii, kterou autor zajímavě spojuje např. s Huny, Vizigóty, Mongoly a udává spodobnění s jednoprocentáři.

Pak následuje výčet výrobců motorek a závěrem se dozvíte pár známejch informací.

Tak úplně ji nezatracuji, lze tam najít spoustu zajímavých věcí a hlavně je tam spousta fotografii Kima Petersona. Ale pokud někdo čeká styl Sonnyho Bargera, bude zklamán.

motorkářský gang

Autorovy knížky