Ondřej Sekora - Práce všeho druhu

Ondřej Sekora - Práce všeho druhu https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/158136/bmid_ondrej-sekora-prace-vseho-druhu-vgJ-158136.jpg 4 5 2

Tentokrát nejde o jednu ze slavných knížek oblíbeného ilustrátora a spisovatele, ale o první monografii věnovanou osobnosti a dílu Ondřeje Sekory (1899-1967). Tato obrazová kniha s ojedinělou koncepcí je určena nejširším vrstvám obdivovatelů Sekorovy výtvarné a literární tvorby - dětem i dospělým všech generací.

Turlogh
09.01.2022 4 z 5

Moc povedená kniha o osobnosti kreslíře O. Sekory a jeho díle. Nejvíce mě zaujaly stovky nádherných ilustrací, z nichž některé jsem ještě nikde neviděl. Přátelům Ferdy Mravence a Brouka Pytlíka vřele doporučuji. Howgh.

Lenka4
14.10.2016 4 z 5

Za člověka mluví jeho dílo a to je v knize popsáno a reprodukováno v míře velké. Možná až trochu nadbytečně, neboť kapitola Literární tvorba pro děti stručně opakuje některé informace již dříve uvedené. Také forma této části (s poznámkovým aparátem) mírně narušuje celkový styl publikace. Ocenění si zaslouží reprodukce ilustrací, které zachycují výtvarný vývoj O. Sekory. Porovnání původních verzí kreseb s upravenými v pozdějším období je velice zajímavé. Překvapivé jsou Sekorovy obrázky z cest a hlavně jeho deník z pracovního tábora. Myslím, že pro osobní život spisovatele by se v knize prostor našel, ale těžko najít někoho dalšího (kromě syna, který své vzpomínky sepsal), kdo by o něm mohl vydat svědectví.

Blanka Stehlíková
česká, 1933