Omyly lidstva

Omyly lidstva https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/85258/bmid_omyly-lidstva-96B-85258.jpg 3 6 1

Ne všechno, co jsme se učili ve škole nebo co považujeme za obecně známé, odpovídá pravdě. Tato kniha probírá témata z oblasti historie, přírodních věd, umění, techniky i každodenního života a poutavým způsobem vás provede světem omylů lidské vzdělanosti.

Literatura světová
Vydáno: , J. Otto - Ottovo nakladatelství

1000 Irrtümer der Allgemeinbildung , 2006

Atlantis
02.05.2021 2 z 5

Omyly lidstva jsou divná a v jádru nepovedené kniha. Nejsem si jistý, kolik toho můžu vytknout české verzi, ale jako první mne napadá, že v originále má tenhle titul omylů 1000. Že by se redakci nechtělo těch zbývajících 250 překládat?
Čekal jsem, že zjistím nějaké zajímavosti, věci, které jsou častými omyly (jak dává název titulu tušit), ale často jsou zde vyvracena tvrzení, kterými se baví žáci sedmé třídy. Věděli jste třeba, že lední medvědi nežerou tučňáky? Ale no tak, proboha.
Poslední poznámka na závěr - normálně nehodnotím papír, na kterém kniha vychází, ale tohle byl tak extrémně levný, hnusný a na dotek ubohý papír, že to bylo až zarážející.

Christa Pöppelmann
německá, 1967