Omyl kapitána Vávry

Omyl kapitána Vávry https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63203/omyl-kapitana-vavry-63203.jpg 4 22 5

Magnet 3/86. Kapitán Vávra vyšetřuje vraždu spojenou se žhářstvím na dole Habrová.Případ je také spojen s rokem 1938,kdy byla v Habrové na hájovně vyvražděna rodina hajného Karáska německými ordnery.

MaxQ
21.08.2022 3 z 5

Já nevím, že většina podobných socialistických detektivek se vrací do válečné minulosti. Ale asi je to proto, že kdyby psali z jejich současnosti, bylo by to ještě horší. Ani zde tedy samozřejmě nechybí bývalý válečný zločinec, který je v knize po zásluze potrestán. Škoda jen, že už se tam nedozvíme, že ve skutečnosti ještě horší zločinci potrestáni nebyli, protože například podepsali spolupráci s StB.

babystar
22.03.2019 4 z 5

Detektivní příběh z hornického městečka, kde se dozvíme hodně o těžbě železné rudy. V podstatě je to příběh o jedné rodinné tragédii i o situaci v Sudetech před válkou, za války i po válce. Měli by si ji přečíst ti, co pochybují o negativní roli sudetských Němců v naší historii.

marlowe
01.05.2016 3 z 5

Klasická detektivka + dobrodružný příběh z předválečného Československa + podrobný průvodce po hlubinném železnorudném dole. Nevyvážený slepenec nesourodých ingrediencí, který pamětníkům může nostalgicky připomenout "madridské mýdlo", jímž malý Jirka Oliva obdaroval paní učitelku Hajskou…

milan2394
28.12.2014 5 z 5

Je to jedna z nejlepších detektivek, co znám. Výborně a chytlavě napsáno, že se od knihy neodtrhnete, než jí celou dočtete. Velmi doporučuji si jí přečíst.

Pavelpi
04.01.2014 4 z 5

Velmi dobrá detektivka,která má spád a napětí až do poslední strany,kde se teprve dozvíme,co bylo příčinou vraždy a žhářství na dole.