Olympijský rok

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Životní závod. Tahle šance přichází jen jednou za čtyři roky. Reportéři Radiožurnálu celý rok den po dni sledovali přípravu devíti českých sportovních hvězd na olympijské hry v Riu de Janeiro. Jejich pozornosti neunikli Simona Baumrtová, Anežka Drahotová, Josef Dostál, Vavřinec Hradilek, Alexander Choupenitch, Jiří Ježek, Lukáš Krpálek, David Svoboda ani Lucie Šafářová. Otevře si Lucie Šafářová po olympiádě kavárnu? Proč Lukáš Krpálek plakal štěstím? Kde nejraději trénuje Jiří Ježek? A jak chytá ryby Josef Dostál? I to najdete v této knize....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/299408/olympijsky-rok-sg9-299408.jpg 4.69
Žánr
Literatura naučná, Sport
Vydáno, Radioservis
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Olympijský rok

Přidat komentář
DennisMoore
22.03.2017

Soubor velmi inspirativních příběhů odhodlaných a po čertech sympatických sportovců. Každý z nich je originál, každý stojí za přečtení a každý má co říct. Zajímavé je, že kniha vznikla ještě před olympijskými hrami, takže všichni hovoří o Riu v budoucím čase a jestli nakonec vyhráli, nebo ne, se čtenář nedozví a ani se vlastně dozvědět nepotřebuje. Když si totiž člověk přečte, jaké úsilí stojjí za návratem Lucie Šafářové, co žene vpřed Lukáše Krpálka (mimochodem krásná náhoda, že právě jím kniha začíná), nač vzpomíná Dana Zátopková nebo jestli Vavřince Hradílka mrzí, že se na hry nedostal, pak jsou medaile až na druhém místě. Hlavní jsou ti lidé - a to jsou do jednoho vítězové.

1alena1
07.02.2017

Zajímavé příběhy zajímavých lidí. Všichni jsou nám všem příkladem ve vůli, pracovitosti atd. Snažím se poučit a naučit se zatnout zuby a jít dál při nezdarech. Často lze aplikovat i v životě nesportovním. Stojí za přečtení.


Doporučujeme

Jez a běhej
Jez a běhej

Autoři knihy

Václav Cibula
česká, 1925 - 2009
Herbert Slavík
česká, 1963

Kniha Olympijský rok je v

Přečtených14x
Čtenářské výzvě5x
Knihotéce9x
Chystám se číst3x
Chci si koupit1x