Oltář z kostí

Oltář z kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/133795/oltar-z-kosti-133795.jpg 4 98 24

Dobrodružný konspirační román mezinárodně uznávaného autora, jenž se skrývá pod pseudonymem, v sobě snoubí to nejlepší z Dana Browna a Roberta Ludluma. Sanfranciská právnička Zoe Dmitroffová se nečekaně dozvídá, že někdo v noci v parku zavraždil její babičku Katyu, o níž se domnívala, že je už padesát let po smrti. Nedlouho poté obdrží Zoe dopis, v němž ji Katya informuje, že je to ona, kdo se nyní stává Strážkyní oltáře z kostí, tajemného artefaktu z minulosti, ukrytého v jeskyni na Sibiři a tak cenného, že se o něj začne zajímat ruská mafie, KGB, CIA i Zoeina matka, záhadná obchodní magnátka. Zoe se rázem ocitá v ohrožení, na scéně se však objevuje Ry O’Malley, drsný chlápek, který má své vlastní důvody, proč pátrat po vrazích Katyi Orlovové. Nechá se najmout na Zoeinu ochranu a společně se vydají se na cestu, aby odhalili tajemství ikony obdařené nebývalou mocí…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Altar of bones , 2011

Viviana
26.05.2013

Ve zkratce - bavilo mě to, dočetla jsem přes to, že momentálně nemám zrovna času nazbyt.

Víc tady v tý vivirecenzi... :) http://viviana.mablog.eu/vivik-cte-skleneny-dabel-oltar-kosti-sin-slavy-sf-ii-a/

Katie46
07.05.2013 5 z 5

Komplikovan

alisek
07.04.2013 4 z 5

Pokud si chcete odpočinout, pak máte v rukou správnou knihu. Napětí, akce, trochu mystiky.Ale nemusíte přemýšlet, jen se necháte unášet dějem. Rozuzlení dostanete na podnose. A na konci knihy možná zapřemýšlíte, co kdyby existoval... oltář z kostí.... jediná kapička... ne nesmrtelnost, jen prodloužení. "Myslím, že životu dává význam a dělá ho dobrým právě to vědomí, že jednoho dne zemřeme. Možná že smrt je jenom šprým, kterým nás počastoval Bůh, ale řekla bych, že je to i jeho dar. Dostali jsme přidělený čas, a pak je po všem. Je jen na nás, aby byl smysluplný a něčím zvláštní."

čef
11.02.2013 4 z 5

Přimhuřte silně obě oči racionality zvané skepse a logika a nechte se bezstarostně unášet na bouřlivých vlnách dobrodružství. Jistě si potom plně vychutnáte velmi dobře odvedenou profi práci autora Ludlum Brown Cartera. Autor využil plně the best of schémat této žánrové skupiny jako např. Da Vinci kód nebo Chancellorův rukopis, a tak nás docela určitě pobavil, neurazil a na chvíli odvedl od šedé a nudné reality, kde například střela vypálená z bezprostřední blízkosti do čela pokud nezabije, tak zcela jistě oslepí a ohluší postiženého na několik hodin. Kéž by to natočil třeba Tarantino, aby to dostalo aspoň nějakou zvrácenou myšlenku a poetiku!

Autorovy knížky

2012  83%Oltář z kostí