Okřídlený muž

Americká ponorka je unesena do budoucnosti rasou okřídlených lidí, kteří válčí s rybími lidmi, a unesené lodi mají za ně bojovat. Do boje se zapletou i mimozemšťané a tím se všechno komplikuje.

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26672/okridleny-muz-26672.jpg 3.219

The Winged Man (1960)

Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Klub Julese Vernea

Kolombovka
05.08.2017

hlavní hrdina se ocitá v rozporuplné situaci, a já sama jsem si celou dobu neuměla představit, jak bych se v takovéto situaci zachovala. Čekala jsem celkem napjatě, jak to dopadne. Vracela jsem se k ní pořád i před spaním, takže jsem ji sfoukla za pár dní....nelituji :-)

Zelený_Drak
31.08.2015

Od někoho, kdo je v dodatku řazen do zlaté éry americké sci-fi jsem asi čekala víc. Rozsahem se jedná o povídku, takže to asi vysvětluje nedostatečné vyčerpání námětu. Většinu děje se řeší ponorka a zda se zapojit nebo nezapojit do boje. Na 160 stran příběhu připadá tak 30 stran vrcholné akce, což se mi zdá málo. Navíc je právě toto vyvrcholení špatně napsané. Stručně a bez napětí. Námět byl přitom zajímavý a z anti-válečných sci-fi je to taková míň průhledná. A "Okřídlený muž" má u mě plusové body za to, že hlavní hrdina není muž s krizí středního věku a jeví větší zájem o problém, před který je postaven, než o ženy, které se v příběhu vyskytují.

Autoři knihy

Alfred Elton Van Vogt