Okouzlený satyr

Max Švabinský prožil dlouhý život. Prošel hlubokými změnami společenskými a zažil i proměny představ o ženské kráse. Když odcházeli jeho přátelé, stával se osamělejším a osamělejším.Těchto skutečností si všímá L. Páleníček a seznamuje s nimi čtenáře citlivě, bez snahy hodnotit a vynášet soud. Píše o M. Švabinském nejenom jako o výjimečném umělci, ale také jako o příteli, jímž mu byl....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/188471/okouzleny-satyr-188471.jpg 3.54
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno, Odeon

Kniha Okouzlený satyr

niknikita
29.04.2014

Moc dobrá biografie o malíři, jehož tvorba je jedinečná a bohatá.Ludvík Páleníček vybral do své knihy všechno podstatné, včetně obrazového materiálu a ukázek z korespondence a podal poměrně ucelený obraz o životě Maxe Švabinského.Každému, kdo má k umění blízko, mohu tuto publikaci vřele doporučit.
Kroměříž je právem hrdá na svého rodáka, který zde má například svůj rodný dům, muzeum Maxe Švabinského, nebo jeho slavné lunety.

maryzka
20.05.2012

Člověk se dozvěděl trochu víc o Švabinském .Nebylo to vědecký pojednání

WEIL
25.11.2011

Max Švabinský patří mezi nejzajímavější české malíře a ilustrátory, narodil se v Kroměříži, a podobně i autor této knihy, která nás provází životem mimořádně plodného umělce.

V knize je i něco z korespondence M. Švabinského, a na konci chronologie jeho života v běhu dějinných události.