Prach a popel

Prach a popel https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328259/bmid_prach-a-popel-KMs-328259.jpg 4 142 42

Oko za oko série

< 3. díl

Silvestr skončil velkým popraskem a Mary, Kat a Lillia nejsou připravené na to, co je čeká. Přehodnocují, co se stalo, a každá si to dává za vinu. Kdyby Lillia neodešla s Reevem, kdyby Kat zůstala - mohlo to celé dopadnout jinak. Teď už nic nebude takové jako dřív. Jenom Mary zná pravdu a je otázkou, jak s ní naloží a jestli dovede pomstu až do konce. Zůstane po ní něco víc než jen prach a popel, až vše spálí?... celý text

Literatura světová Romány Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Ashes to Ashes , 2014

biskupova
15.02.2019 4 z 5

Knížka to byla dobrá, ale na rozdíl od ostatních děl autorky, se mi nečetla tak dobře. Rozhodně byla zajímavá a originální, ale ve srovnání s ostatními knížkami od autorky zase tak dobrá nebyla. A to platí o celé trilogii.

Lily-fairy
11.02.2019 3 z 5

Po nadupaném druhém díle přišlo ochlazení a zklamání. Z ohně se opravdu stal jenom prach a popel

Kitty18
05.02.2019 3 z 5

Sice mě knížka pohltila a přečetla jsem ji celkem rychle, ale v závěru se mi až tak nelíbila... Moc se mi nelíbily v tomto díle části Mary - byli na mě až moc šílené a negativní. Taky se mi ještě moc nelíbil časoprostor - zdá se, že se to odehrává během krátkého času, ale pak v nějaké kapitole je třeba zmíňka, že uplynulo 1,5 měsíce od toho a toho - a vy vůbec nemáte ponětí o tom před jakou dobou se vlastně co stalo a kolik už uběhlo času...
Od celé serie jsem čekala víc, jenže mě trochu zklamala a hlavně ten konec! :( Mám ráda jak píše Jenny (prostě lovestory), ale tahle knížka se jí moc nepodobala...

ivedoo
27.01.2019 4 z 5

Kniha mě bavila po celou dobu, přečetla jsem ji jedním dechem, jak to bylo u předchozích 2. Ale nesnáším ty epilogy na 2 strany, jak se chce, aby se to, co nejrychleji ukončilo! Jako podle lásky Reeva a Lil jsem myslela, že skončí spolu.. Pěkně pitomej konec tohle.

Tynka291
25.12.2018 5 z 5

Úžasná! Moc mě bavila a nemohla jsem se odtrhnout od čtení! ♥️

Nikkaa
23.10.2018 4 z 5

Jsem spokojená, krásné zákonceni série...

Dakarianna
24.09.2018 5 z 5

Skvělé zakončení trilogie, která naprosto předčila všechna má očekávání. První díl je ještě "rozjezdový", taková předloha béčkového filmu o problémech středoškoláků. Další díl už byl něco úplně jiného. Vztahy vyostřenější, děj napínavý a navíc se přidalo mystično. A třetí díl hrdě pokračuje ve stejné kvalitě jako Oheň a plamen. Opět neskutečně čtivé, napínavé a docela mě i mrzí, že jsem tuto sérii už přečetla.

julythreemosen
10.08.2018 5 z 5

Je mi tak líto, že jsem tuto sérii už dočetla. Všechny díly se mi opravdu moc líbily a děj jsem si velmi užívala. Hlavní hrdinky se mi dostaly pod kůži a knihy mě pořád měly čím překvapovat.
Spoilery
Kat už přišla k rozumu a přestala být tou velkou rebelkou a začala si užívat života. Fakt jsem jí držela pěsti, i když mě mrzí, že na vysněný Oberlin se nakonec nedostala. Lilia taky už nebyla tak nafrněná a láska ji nutila činit těžká rozhonutí, ale v mých očích byla silná, protože se Reeva nakonec dokázala vzdát. A vlastně mi zlomilo srdce, že spolu nakonec neskončili navěky. Alex byl fajn,ale trošku jsem doufala, že skončí s Kat. Reeve byl v tmhle díle zlatíčko a já úplně zapomněla, kvůli čemu jem jej tak nenáviděla. Z Mary se vyklubala pravá záporačka a já už jsem jen do konce držela Kat a Lilii palce, ať se jí konečně zbaví! Achjo, chudák Reeve... Zkrátka a dobře, tahle série se mi dostala pod kůži. Neskutečně dobře se četla a proto se už teď moc těším na další knihy od Jenny Han a trošku doufám, že v dalších sériích najdu zase trošku toho kouzla, které jsem cítila z těhto knih.

KaileyBlot
05.08.2018 5 z 5

Nevím, co Mary přelétlo přes nos, ale dost mě v tomhle díle štvala s tím svým tvrzením oko za oko, zub za zub. Jinak mě to opět strašně bavilo a měla jsem to přečtené opravdu hned. Maličko mi vadí ten konec, doufala jsem, že to skončí jinak, tohle bylo takový ahh no nevím nesedělo mi to. Ale celou sérii bych zhodnotila jako velmi povedenou a doporučila bych ji na tisíc procent.

Anonymní
29.07.2018 4 z 5

První dva díly byly naprosto skvělé, ale ten třetí mě teda zarazil..Vlastně i konec druhého. Myslela jsem si že tato serie bude o možném "reálném" příběhu a ne že tam budou duchové a trochu nadpřirozena. Ve vysledku mi to nevadilo, ale bylo to zvláštní. Já osobně si Mary moc neoblibila. Kapitoly které vyprávěla ona, jsem chtěla mít co nejdříve za sebou a těšila jsem se až bude vyprávět zase Lillia. Knížka se mi moc líbila, ale ten epilog mě teda pořádně zarazil...
Na to, jak moc byla popisovaná láska mezi ústředními postavami mě ten konec silně zarazil... Čekala jsem že láska hory přenáší a budou spolu šťastně až na věky.
Alexe jsem sice měla ráda a přála jsem jim to, Reevovi jsem fandila asi víc.

annanas67
21.07.2018

Když jsem přečetla první díl téhle série, byla jsem z toho dost skeptická, ale pak se mi do rukou dostal druhý díl, který mě naprosto uchvátil. Proto jsem byla ihned rozhodnutá že si přečtu třetí a poslední díl.

Oblíbila jsem si Mary, která mi v předchozích dílech přišla jako nezajímavá puťka. Nejradši jsem ale pořád měla Lilii, i když v posledním díle už autorky trochu přeháňeli s tím jak dokáže všechny okouzlit, přesvědčit atd. Nesmím zapomenout na Cat i ona mi dost přirostla k srdci a stejně tak Reev.

Celý děj knihy byl dobrý a čtivý.
Až přišel Epilog a pro mě jedno velké WTF? Zarazilo mě to, naštvalo, nepochopila jsem to... prostě jsem to asi tahle nechtěla. Mám s toho hrozně smíšené pocity a ještě jsem moc nepobrala proč to dopadlo takhle. Přišlo mi celou dobu, že láska mezi ústředními postavami je silná. Jako bych viděla, že zvládne všechno, že oni jsou ochotní jít přes všechny překážky, že se nebojí být spolu, že nedokáží být bez sebe.

Za mě byl nejlepší druhý díl.

TerraNova
09.07.2018 4 z 5

Za mě asi nejslabší díl celé série a nebýt Mary, dala bych o hvězdičku méně. Jako jo, konec jsem předpokládala trošku jiný, ale myslím, že ten, co tam je, není tak kýčovitý a předvídatelný, takže to bylo nakonec plus tohohle dílu. I když si říkám, že láska mezi dvěma postavami asi nebyla tak velká, jak byla popisována oběma postavami, když to skončilo tak, jak to skončilo.
Lilia u mě klesla hodně hluboko. Fakt mě štve, že ani pod podmínkou ztráty života není schopná dodržet slovo. Něco si slíbí - a hele, druhý den to hned poruší.
Kat jsem přála fakt všechno nejlepší, protože mi byla asi nejvíc sympatická a mrzí mě, co se ke konci stalo.
Mary jsem neměla ráda, ale v tomhle díle jsem jí zbožňovala. Fakt mě baví, když poskakuje okolo lidí a mluví na ně slova, které si nechtějí připustit a snaží se na ně zapomenout. Ačkoliv to, co jí došlo na konci, mě došlo na začátku knihy. Může si za to z poloviny sama a nemá právo někomu vzít život. A nehorázně mě štvala, co dělala, ale na druhou stranu jsem s ní soucítila a držela jí pěsti.
Obálka do třetice povedená a sladěná ke zbytku série. Knížce tudíž nemám po grafické stránce co vytknout.

BetyN.
01.07.2018 5 z 5

WOW. Po dočtení prvního dílu jsem si nebyla ani jistá, jestli chci pokračování číst. Moc mě nezaujal, protože šlo o průměrný dívčí románek. Druhý díl mě však mile překvapil a třetí tuto trilogii perfektně zakončuje.

Jedná se opět o mimořádně čtivou knihu. Ovšem zatímco na začátku trilogie jsem se domnívala, že je to milé, odpočinkové a nenáročně počtení, už při čtení druhého dílu jsem změnila názor. Knihu jsem zároveň nenáviděla a milovala, ale musela jsem číst dál a dál. Prostě se nešlo odtrhnout.

Atmosféra nemá jedinou chybičku. Jak se hrdinky střídají ve vyprávění, na jedné straně čtete o lásce a krásném vztahu a na druhé vám dojde, že konec nebude krásný, ale drsný a smutný. Z toho mi běhal mráz po zádech. Vzhledem k tomu, jak jsem si hrdiny zamilovala, modlila jsem se za šťastný konec.

Pravda o Mary mě dostala a díky tomu tato série stojí za přečtení. Skončilo to tak jak mělo a já jsem nadmíru spokojená. I když epilog mě zamrzel. Po této knize mi bude v hlavě ještě dlouho vířit spoustu myšlenek. Opravdu BOMBA!!

warca
26.06.2018 5 z 5

Wow... Jsem zmatená a uchvácené. Melou se ve mně trochu protichůdné pocity.
Příběh byl opět mimořádně čtivý. Autorka prostě umí čtenáře vtáhnut do děje tak, že od knihy neodlepíte oči.
Skvělé ukončení série!

Christianne.K
25.06.2018 4 z 5

Skvělá série! Mám z ní tunu smíšených pocitů. Myslím, že jako oddechvoka na léto je tato série pecka!

Pedruska01
03.06.2018 4 z 5

Dočteno a já vlastně pořádně nevím, co se ve mě odehrává. Těch pocitů je dost a především protichůdných. V první řadě musím zmínit, že tahle kniha, tahle série se skvěle čte. Jde to prakticky samo nejen kratšími kapitolami, ale i díky tomu, že příběh je hned ze tří pohledů. Opravdu je problém se od příběhu odlepit.
Byla jsem zvědavá, jak to celé bude zakončeno, zvlášť, když si autorky zvolily magickou/duchařskou linku. Bylo to... já nevím. Kapku zvláštní, ale ne tím hrozným způsobem. Takovým, který člověk dokáže jednoduše přijmout. Ano, vyvstávají otázky, ale... možná k nim nepotřebuju ani odpověď, jelikož to tak prostě je. Divný, vím. :D
V průběhu celé série jsem se přikláněla k pohledu Lillie - byla v centru dění, takže ideální postava. Tady to nebylo jiné, však mě místy ta holka rozčilovala svou naivitou, hloupostí a chytráctvím. Kde vzala takový manýry? A to, že z ní všichni kluci byli vydření? Raději přecházím.
Reeva mi bylo líto a vlastně jsem si ho i dost oblíbila, i přes to, že to vlastně tak trochu mohl být hajzl.
Epilog byl pro mě lehkým šokem, jak vlastně všechny dějové linky hlavních postav dopadly. Nejen, že to nebylo zas tak růžové, ale nebylo tam ani nic, co člověk nejspíš očekával. Vážně mě to překvapilo.
Jako všechny knihy alá série to nebyl špatný počin - naopak, příběh se mi moc líbil. Každopádně ta Mary, ta to dost ozvláštňovala, až si nejsem jistá, zda to byla dobrá volba. Tento díl měl pro mě nějaké mouchy a kazy, takže hodnocení není stoprocentní, ale mohu ji doporučit. :)

sd1992
01.06.2018 4 z 5

Ty vole, jsem vytočená!!! Ten konec?! REALLY? Nejsem s tím spokojená.. :-( Celá série byla úplně super!!! Je pravda, že po skončení druhého dílu jsem začala být mírně skeptická, po tom co jsem se dozvěděla pravdu o Mary. Ale tak nějak jsem se přes to přenesla a těšila se na další díl. A ten byl taky skvělý. Až na ten konec. ;-(

books_with_sara
08.05.2018 4 z 5

Na tento závěrečný díl trilogie jsem se velmi těšila a napjatě očekávala, kdy přijde do knihkupectví. Prach a popel byl opět čtivý, že jsem se ani nenadála a byla jsem na konci. Při konci knihy jsem skoro nedýchala, ale epilog mně přišel hrozně urychlený, jako hop hop a je konec. Nicméně to nemění můj názor na tuto trilogii, mohu jen doporučit, za mě je můj favorit druhý díl. Určitě se k ní někdy vrátím :).

Vikos
26.04.2018 5 z 5

Souhlasím s fanda78 - mooooc fajn čtení a krásné zakončení trilogie!

Lelaqu
25.04.2018 2 z 5

THle knížka mě neskutečně zklamala. První díl byl pecka, druhý ještě větší a ten třetí? Ten jim nesahal ani po kotníky! Začetla jsem se rychle jako u předchozích dvou dílů a to díky jejímu stylu psaní. Pohodové, jednoduché a velice čtivé. Příběh ale hodně strádal. Mohlo to být napsané jinak a to hlavně konec. Epilog byl hrozně moc hrrrrr a nejzajímavější a nejakčnějšï část přišla na posledních cca 30-20 stranách. Z celkově je můj nejoblíbenější díl určitě druhý a nejneoblíbenější třetí.

dívčí romány

Autoři knihy

Siobhan Vivian
americká, 1979
Jenny Han
americká, 1980

Kniha Prach a popel je v