Okno do věčnosti

Okno do věčnosti https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/115041/bmid_okno-do-vecnosti-115041.jpg 3 2 2

Výbor z drobné lyriky jednoho z nejvýznamnějších sovětských básníků přináší kromě několika málo básní z autorovy poslední tvorby ukázky z poezie let válečných, z let padesátých i šedesátých.

Hall3006
13.12.2020 2 z 5

Přečteno za několik desítek minut, básně o válce, přírodě a ještě něčem co jsem nepochopil. Básničky nejsou můj šálek kávy, takže se mi to nechce ani hodnotit. Jistě to někoho osloví, ale jsou poplatné době.

Teuška
18.03.2012 3 z 5

Na tuto knihu jsem narazila úplnou náhodou a rozhodla jsem se ji přečíst po tom, co jsem se dočetla, že Tvardovskij je (nebo alespoň býval) považován za jednoho z největších básníků éry SSSR, hned po Majakovském. Pravdou je, že jsem se trošičku děsila, odkud na mě vybafne nějaký ten Stalin, pracující lid a jiná a další příznačně socialistická témata...ale říkala jsem si, že odložit to můžu vždycky. Kupodivu se tak nestalo a popravdě řečeno se mi tato sbírka opravdu líbila. K mému údivu se jedná především o zajímavé básně inspirované autorovými vzpomínkami na válku či o básně plné úvah o lidském životě. Pro mě opravdu milé překvapení, básně jsou dobře srozumitelné, avšak ne triviální a pro zajímavost určitě stojí za to najít si pár minut a knížku přečíst.

1976  75%Pieseň lásky
1987  50%Na křídlech revoluce
1951  100%Voják Ťorkin
1961  40%Lyrika
1973  50%Okno do věčnosti

Kniha Okno do věčnosti je v