Okno do dvora

Okno do dvora https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402235/bmid_okno-do-dvora-LLH-402235.jpg 3 59 22

Finský krimithriller roku, nominovaný na prestižní skandinávskou cenu Glass Key. „Je to tu zas. Ten pocit, že ji někdo sleduje. Že ji právě v tomhle okamžiku někdo potají pozoruje ze tmy, a rozhodně ne s dobrými úmysly. V kabelce na boku jí znovu zavibruje. Slyšela, co se může stát. Teď se to děje i jí.“ Leia Laine, svobodná matka, vede projekt ProMen, poskytující pomoc mužům závislým na placených internetových službách. Projekt, kterým proti sobě poštve „počestné“ finské spoluobyvatele. Ale jsou všichni tak počestní, jak tvrdí? A zvlášť ti, co proti Leie vystupují nejostřeji? V tomhle souboji jde ale o mnohem víc. Někdo toho totiž o Leie ví víc, než by si přála. Někdo, kdo jí zablokoval kreditku a doplnil do zdravotních záznamů její datum úmrtí. Někdo, kdo se jí vetřel do počítače i mobilu, aby ji mohl sledovat. A nejen to…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

Takaikkuna , 2015

SilvieSisinka
11.07.2023 2 z 5

Kniha mě nezaujala.

Fatis04
20.10.2022 5 z 5

mě se kniha četla opravdu, dobře, líbila se mi

Orechanda
07.12.2021

Dočetla jsem do půlky a dál to nešlo. Odložila jsem jí.....

DvěTéčka
21.05.2021 odpad!

No ve zkratce nuda. Nic jineho než že se rodina obnažuje před světem doma stale dokola a dokola, slušně řečeno...žadné krimi v tom jsem tedy neviděla..

BlueTer
13.04.2021 3 z 5

Na začátku pro mě bylo velice obtížné se začíst. To postupně opadlo a na knihu jsem se i těšila. Ale knihu bych asi nikomu nedoporučila. Zároveň je pro mě strašně těžké knihu nějak zhodnotit. Není úplně špatná, to téma je docela aktuální a napjatá jsem taky byla, ale na druhou stranu to nebyl žádný trhák, nějaké mezery v příběhu. A styl jakým je kniha napsaná, nebo jenom přeložena, pro mě byl docela obtížný, že jsem přeskakovala věty.

derminator
11.04.2021 4 z 5

Nechápu nízké hodnocení kniha ba naopak kniha je svěží, perfektně napsaný thriller. Uznávám začátek nic moc ale pak se kniha rozjede na plné obrátky. Nemohu jinak než hodnotit 80%.

beefeather
01.03.2021 5 z 5

Navzdory komentářům přede mnou, mně se kniha líbila. Je napínavá, i ta politika se dá překousnout a téma kyberšikana, sledování přes moderní technologie a z toho plynoucí paranoia, je velmi aktuální a zajímavé.

Leena
22.02.2021 2 z 5

Mělo to zásadní chybu a tu, že na obálce nenapsali politický román s prvky krimi.
V anotaci o politice nebyla ani zmínka.
Kdyby to tam napsali, ani bych to nečetla.
Nelíbilo se mi to, nemám ráda politické krimi.

martin3554
04.11.2019 3 z 5

Spíše drama než thriller, nezklame ani nijak zvlášť nenadchne. Solidní průměr.

anája
20.10.2019 odpad!

Zaujala mě obálka,ale to je asi tak všechno.Ten začátek nevypadal špatně ,ale dál jsem se už nedostala, vůbec mě to nezaujalo, nechápu proč Finský krimithriller roku....

Jamra
21.07.2019 2 z 5

Nuda, chvílemi vůbec nevím o čem byla řeč. Žádný zvrat nebo překvapení, vše probíhá digitálně. Prostě nic moc. Spíš nic než moc.

Vendis
09.07.2019 4 z 5

Knížka se mi líbila, i když se mi na úvod hůř četla. Je napínavá až do konce. A téma kyberšikany je rozhodne zajímavé.

čef
01.06.2019 4 z 5

Román asi věrně odráží svět internetu, který nás bohužel stále důrazněji učí – nevěř nikomu a ničemu. Když si čtenář přečte i Poděkování, zjistí, že kniha byla napsána z všelijakých grantů a tak se nelze divit podsunuté dobrotrusé ideologii, která z toho přes všechnu kamufláž čouhá. Přesto by byl příběh docela dobře napsaný, kdyby se autorka malinko víc přemohla a začala trochu škrtat, aspoň podle mne tak o třetinu. Docela i chápu, proč tato kniha dostala cenu nejlepší finské krimi roku, ale v porovnání s Hichcockovým filmem stejného názvu je toto přeci jen hodně slabý odvar.

a.k
20.05.2019 4 z 5

Neměla jsem pocit, že děj vysloveně někde drhne, ale na druhou stranu to není ani knížka, která vás strhne a od které nelze odejít. Příběh si plyne tak nějak vlastním tempem. Kniha pracuje s tématem nabourání internetové bezpečnosti a celková zápletka není tak přímočará, jak by se ze začátku mohlo zdát.

ilčidlo
23.04.2019 3 z 5

Ze začátku jsem se prokousávala těžce, měla jsem chuť jí odložit, ale dočetla jsem jí. Podle mně to ale zrovna není "FINSKÝ KRIMITHRILLER ROKU" Celkem mně zklamala i když tam byly i dramatické okamžiky.

astra3
12.04.2019 4 z 5

Knihu jsem přečetla. Pro Finsko mám slabost. Spíš než thriller to byl společenský román. Trochu děsivá je představa, jak vám někdo přes počítač nabourá soukromí. Taky moc nevěřím zázračné proměně ze záporáka na klaďase.

Ben Nevis
11.04.2019 3 z 5

Trošku těžkopádněji napsané nebo přeložené. Postavy jsou rozebrané na mnoha stranách a stejně nemůžu říct, že bych se s nimi sblížila. Nejpochopitelnější byl možná ministr. Ostatní se chovají strašně nelogicky, hlavně chytrý "ajťák". Taky ubírám body za multikulti masírku.

Hella
22.03.2019 1 z 5

Vůbec jsem se nedokázala dostat přes prvních pár kapitol, nechytlo, nebavilo, odkládám.

baida
04.03.2019 5 z 5

Skvělá kniha, mrazivá

zuzana2599
18.02.2019 3 z 5

Také já jsem měla při čtení tohoto krimithilleru roku pocit, že jsem si vybrala špatně a sáhla hodně vedle. Po začtení jsem trochu chytla dech, občas jsem prožívala i napínavé chvíle, ale bohužel tato kniha mě oslovila jen a jen málo.

Autorovy knížky

Pauliina Susi
finská, 1968
2019  59%Okno do dvora

Kniha Okno do dvora je v