Ohromná vec

Ohromná vec https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42246/bmid_ohromna-vec-mN1-42246.jpg 4 2 2

Ľubo je majster odmalička. Vyrastal medzi klincami, kladivami, drôtikmi, kliešťami a inými železami. Všetko musel rozobrať, aby zistil, čo je vo vnútri. Jeho zvedavosť stála rodinu dvanásť budíkov, dve rádiá a jeden televízor. V Ľubovej hlave sa rodia samé ohromné veci – napríklad pospája drôtikmi hodiny s rádiom a lampou a má super rádiobudík, aby nezaspal do školy! Smola len, keď vypnú prúd. Alebo zo starého fotoaparátu zmontuje námornícky ďalekohľad či z baterky vyháňač dymu... Veselé príhody malého vynálezcu nielen pobavia, ale zároveň aj inšpirujú.... celý text

Jarka_rybář
21.06.2021 4 z 5

Milá a vtipná knížka.

mirkoczentovic
24.03.2018 3 z 5

Kým Vtáčiky zo starej horárne vo mne zanechali silný dojem do dnešných dní, Ohromná vec zo mňa vyprchala pomerne rýchlo. Iste, ide o dielo úplne iného razenia, navyše milé a vtipné. A kto by nechcel takého brata-výmyselníka, akým bol Ľubo?

Napriek všetkým nepochybným kladom si ma táto knižka nikdy celkom nezískala. Pamätám si, že niektoré Ľubove vynálezy na mňa pôsobili absolútne nerealisticky - nepokladal som za možné, že by taký nápad vôbec skrsol v hlave zhruba 8-ročného chlapca.

Miestami ma navyše trochu iritoval jazyk diela, ktorý na mňa miestami pôsobil neprirodzene, až strojene.