Oeuvres / Dílo

Oeuvres / Dílo https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/102953/bmid_oeuvres-pcx-102953.jpg 5 2 2

Jedná se o dvojjazyčné vydání poezie Suzanne Renaud v překladu Bohuslava Reynka. Kniha obsahuje všechny básně Suzanne Renaud, které Bohuslav Reynek přeložil do češtiny, včetně několika studií v češtině a francouštině a několika překladů Reynkových básní do francouštiny.

Poezie
Vydáno: ,

L´oeuvre poétique traduite par Bohuslav Reynek

nightlybird
10.05.2013

Těch přes 400 stran poezie je bezesporu skvělých - má to jen jednu vadu krásy, pro kterou by měla být kniha z DK vyřazena. Jde o bilingvní vydání vydané v nakladatelství Romarin - tedy ve Francii. Přesto je pro ctitele poezie paní Renaud a pana Reynka dosažitelné - knihy nakladatelství Romarin prodává Kosmas.

puml
09.05.2013 5 z 5

Je trochu škoda, že na poezii Suzanne Renaud jako by částečně spočíval stín manžela Bohuslava Reynka, ale přitom je její poezie stejně osobitá jako ta Reynkova a patří k tomu nejlepšímu, co jsem kdy četl. Je to poezie ticha, usebrání, smutku a melancholie. Především její pozdější básně, když už bydlela v Petrkově, prozrazují smutek a těžce nesenou ztrátu domova ve Francii. Ti, kdo mají rádi meditativní poezii, budou poezií Suzanne Renaud určitě potěšeni. Doporučuji.

Suzanne Renaud
francouzská, 1889 - 1964