Odraz k cestě za úspěchem

Odraz k cestě za úspěchem https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328921/bmid_odraz-x2E-328921.jpg 5 21 4

Proč jsou baseballoví hráči tak pověrčiví? Všichni rádi vyhráváme a nikdo nerad prohrává. Nezáleží na tom, jestli jsme na hřišti, v kanceláři nebo ve škole. Tato kniha oceňovaného autora a olympionika Matthewa Syeda nám poskytuje zcela nový pohled na lidské chování a zkoumá naši soutěživou povahu. V knize najdeme odpovědi na otázky jako například: Proč někdo vyhrává a jiný ne? Jak hrajeme hru našeho života? Kniha nám odhalí, jaký vliv má soupeření – nejstarší a nejzákladnější lidské snažení – na nejkontroverznější otázky naší doby. Od biologie, přes ekonomiku, po psychologii a od genetiky a rasové otázky po sport a politiku. Odraz nám poskytuje klíč, kterým můžeme odkrýt záhady světa.... celý text

Osobní rozvoj a styl Psychologie a pedagogika Sport
Vydáno: , Omega

Bounce: Mozart, Federer, Picasso, Beckham, and the Science of Success , 2010

betzayda
04.12.2021 5 z 5

Kniha je povinná četba, protože boří mýtus, že někteří lidé mají zvláštní talent, který je dokáže dostat až na vrchol. Kniha vyvrací mýtus tím, že uvádí mnoho příkladů lidí, kteří tvrdě pracovali, aby se dostali na vrchol.

dalya
08.11.2021 5 z 5

Úspěch je výhra pro každého. Každý chce být úspěšný. Tato kniha vám v té těžké situaci pomůže.

soukroma
05.09.2021 4 z 5

Nebylo to špatné, i když soustředění bylo především na sport, méně na jiná odvětví lidské činnosti (okrajově hudba) - pokud možno oblasti, kde fungují objektivně měřitelné výsledky (autor sám je olympionik v ping-pongu, jediný Brit nominovaný v Sydney).
K úspěchu není vlastně potřeba žádný talent, jen píle a 10.000 hodin cílevědomého třéninku - pak každý může dosáhnout met nejvyšších. Ono to tak "jednoduché" asi nebude, nějaké predispozice i zdravotní stav - zejména ve sportu - jsou jistě další důležité prvky.
Odjinud si jen musím připomínat, že se člověk nemá usilovně snažit napravovat své slabiny, to by se dostal sotva na průměrnou úroveň, ale naopak věnovat veškeré úsilí svým silným stránkám, tam může opravdu uspět. Ale to v ničem neodporuje autorovým závěrům.
Kniha se krom vlastních zkušeností autora opírá o řadu výzkumů a publikací, přitom je napsaná velmi čtivě, s mnoha příklady a příběhy ze sportovišť a života. Nechybí poznámky, bibliografie a rejstřík.

Beer_bro
16.06.2021 5 z 5

Výborná kniha popisující na převážně sportovcích, co přesně se může schovávat pod jednoduchým označením „talent“ v novinovém popisku.
Jediné, co mě mrzí, je, že v popisu šachu jsou chyby, možná z překladu.
Str. 34: "Kasparov zahájil tahem pěšce na C5..." - není možné za bílého, stejně jako odpověď Deep Blue na C3.
Dále pak to, že při zápasech s Deep Blue byly nerovné podmínky. Kasparov neměl možnost se připravit. Autor to popisuje tím, že neuměl Kasparov prohrávat. Ano, nebyl na to vůbec zvyklý a mohl říci méně vážná obvinění. Ale neměl možnost se pořádně připravit, podobně jako to dělají třeba fotbalisti sledováním záznamu jiného utkání budoucího soupeře.

úspěch profesní úspěch

Matthew Syed
britská, 1970
2017  95%Odraz k cestě za úspěchem
2020  40%Máš na to!

Kniha Odraz k cestě za úspěchem je v