Odnes můj žal

Odnes můj žal https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/522538/bmid_odnes-muj-zal-hDE-522538.jpg 5 12 2

Soubor reportáží zachycuje osudy lidí poznamenaných válkou na Ukrajině. Autorka začala na knize pracovat hned po 24. únoru 2022 a poslední zaznamenané události se odehrávají v únoru 2023. Prostřednictvím rozhovorů, formálně prostých, nicméně lidsky velmi silných, uvádí čtenáře doslova do středu dění: do prožívání těch, které válka bezprostředně zasáhla. Navštěvuje různá místa i prostředí a dává nahlédnout do myšlení i cítění rozličných lidských povah. Čtyřiadvacet epizod, jejichž počet Gordějevová symbolicky zvolila podle osudného únorového data ruského vpádu, začíná na rusko-estonské hranici a obloukem se vrací tamtéž, mezitím však čtenáře provede řadou míst a uprchlických osudů – od Berlína přes Vratislav či Brno až po Moskvu.... celý text

Literatura faktu Válečné Žurnalistika, publicistika
Vydáno: , Maraton

Унеси ты моё горе , 2023

Lejdina
20.04.2024

Nejsilnější kniha, kterou jsem kdy četla. zařadila bych ji do povinné školní četby.

Ronny
28.01.2024 5 z 5

Tak to by si měli přečíst ti popírači války na Ukrajině, kteří si to,bohužel nikdy nepřečtou. Můj velký obdiv autorce!

reportáže uprchlíci válka na Ukrajině (2022 - )

Autorovy knížky

2023  97%Odnes můj žal

Kniha Odnes můj žal je v