Odkladiště náručí

Odkladiště náručí

Ve své páté knize autorka vypráví příběh o zneužití lidské důvěry a lásky, o tom, co znamená setkání s někým, kdo bezskrupulózně a cíleně využívá citů toho druhého k vlastnímu obohacení.
Absolventka vysoké školy a úspěšný manažer se seznámí na internetové seznamce. Společně budují nový domek, cestují po světě a plánují si budoucnost. Romantická láska, kterou zažívají tisíce jiných párů, začne brzy dostávat povážlivé trhliny, ovšem jiného druhu, než s jakými se potýká většina zamilovaných. Vyústění je trpké: naprosté okradení jednoho z partnerů, následné ponížení a zoufalství, pád do dluhů, ztráta životních perspektiv a marná snaha dovolat se v dnešní společnosti aspoň zdání spravedlnosti.
Dramatický příběh, jehož předlohou byly skutečné události, autorka rozehrává ve více vrstvách, všímá si nejen oběti, ale i vnitřního světa pachatele, snaží se vysvětlit a porozumět negativním a nízkým lidským pohnutkám. Věnuje se i tomu, zda se v někom takovém může probudit svědomí a zda je možná jeho náprava. Přes všechnu bezútěšnost a zklamání knížka nevyznívá pesimisticky. Člověk vždy nachází sílu, aby se s těžkou životní situací vyrovnal a pokračoval na své cestě dál.

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/184296/odkladiste-naruci-184296.jpg 3.54
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Eroika
Počet stran:152
ISBN:978-80-87409-22-0

ailleen
30.01.2016

Autorka nezvládla pohled mladé ženy, kterou je příběh vyprávěn. Měla jsem pocit, že hlavní postavě je přes padesát nikoli pod třicet. Z knihy je až příliš cítit nepříjemná frustrace. Jak jen někdo může jednu z hlavních postav knihy pojmenovat Jarmil?!

mysterygirl
28.10.2014

příběh je to smutný...dovolání spravedlnosti nikde..něco podobného jsem zažila..ten "zmetek" a podvodník, kterého jsem poznala já, je dokonce zaregistrovaný kromě různých seznamek i tady na databázi

Iva Tajovská

Iva Tajovská