Odkaz záhadnej lady

Odkaz záhadnej lady https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/450382/bmid_odkaz-zahadnej-lejdy-IQB-450382.jpg 4 9 3

Stephania Klarsenová netúži po vydaji ani po zlatej klietke londýnskej spoločnosti, ktorá pred rokmi zavrhla jej otca. Rovnako ani gróf Bogardi netúži po titule vojvodu. Ten mal totiž zdediť jeho starší brat, kým rieka Temža nevyplavila jeho telo. V tú noc však vyplavila aj čosi iné. Stephany netušila, že odkaz, ktorý vhodila do mora ako mladé dievča, niekto nájde, ani že jej slová silno zasiahnu dovtedy ľahtikárskeho grófa, ktorý sa ju rozhodne nájsť a zachrániť. Po tom, ako ho neúmyselne nazve vrahom a vysloví to, čo si myslí celá spoločnosť, sa púšťa do riskantnej hry, aby odčinila svoju prostorekosť. Nájsť skutočného vinníka a očistiť tak grófovo meno. No keď sa tvrdohlavosť stretáva s vášňou, ešte netuší, že najnebezpečnejšie nemusí byť odkrývanie špinavostí vyššej spoločnosti, ale srdce, ktoré ju v prítomnosti urasteného grófa zrádza každým stretnutím viac a viac. Mladá slovenská autorka prichádza s romantickým historickým románom pretkaným nečakanými a spletitými dobrodružnými zápletkami.... celý text

karamelka57
21.11.2021 5 z 5

Tak toto je wau! Precitat knihu za jedno nedelne popoludnie sa mi asi este nikdy nepodarilo. Ale kedze ma to vcuclo hned v prvom riadku, uz to inak neslo. Nadherny pribeh, dokonaly, fakt som si zgustla.
Mila Eliska, pevne verim, ze uz pisete dalsiu knihu v tomto zanri a ze ich napisete vela. Tesim sa!!

PollyFrank
25.04.2021 5 z 5

Hoci na začiatku som si k hrdinke, ktorá ľudí súdila dosť tvrdo, nevedela nájsť cestu, keď sa príbeh rozbehol, čítanie mi šlo jedna radosť. Romantika, city, humor, teda všetko, čo očakávam, som našla. Ale k tomu som dostala aj zamotanú detektívku, ktorá prekvapovala zvratmi do poslednej strany. A ďalšie plus – vitajte v Anglicku okolo roku 1820. Dozviete sa o ňom mnoho zaujímavostí a verte mi, nebyť echt slovenského mena autorky, nenapadlo by Vám, že sa v ňom takto dobre orientuje práve Slovenka:).

marianamik
20.09.2020 5 z 5

Napínavý príbeh od začiatku až do samého konca. Od knihy som sa nevedela odtrhnúť, prečítané na jeden nádych. Odporúčam všetkým, ktorí majú radi romantické príbehy s kriminálnou zápletkou. Pre mňa super kniha. Už sa teším na ďalší príbeh od tejto autorky.

2020  89%Odkaz záhadnej lady
2023  87%Falošná nevesta