Chorál před bitvou

Chorál před bitvou https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26652/bmid_choral-pred-bitvou-GDB-26652.jpg 4 23 5

Odkaz Aldenaty série

První kniha série Odkaz Aldenaty. Možnost, že nejsme ve vesmíru sami, znamená, že mimozemšťané mohou přistát před Bílým domem a dalšími mocenskými centry již zítra. Možná nás už delší dobu sledují, jen pro první kontakt s primitivní Zemí a jejími barbarskými, bojechtivými obyvateli nemají zatím žádný důvod… Co když ale bojechtivost lidí na Zemi není náhodná, ale výsledek tisíciletého úsilí právě těchto mimozemšťanů? Co když je Země jejich laboratoří, kde se snaží vypěstovat vhodný biologický druh pro válku? Druh, který by mohl zachránit jejich již agrese neschopné rasy, sdružené v rozsáhlé, specializované Federaci, ohrožené mezihvězdnými nomády – Posleeny? A co když je Země i unikátní případ v celé řadě jejich experimentů, kdy ona tak žádoucí bojechtivost obyvatel zatím nevedla k sebedestrukci domovské planety dotyčných? Tažení Posleenů nabývá na obrátkách, ohroženy jsou další stovky planet a mezi nimi již i samotná Země. Není jiná možnost, než experiment s nadějnou rasou předčasně ukončit a poslat ji do války! Bez ohledu na to, že na ni lidé nejsou připraveni, a také bez ohledu na to, že na kontakt s lidmi není vůbec připravená ani samotná Federace… Military sci-fi série vysloveně kosmických rozměrů. K Zemi míří čtyři invazní vlny Posleenů, obávaných válečníků v měřítku celé galaxie. Ta první vlna má dva miliony vojáků a každá další jich má dvakrát tolik, co ta předchozí. Je v silách pozemšťanů zastavit tuto agresi? Nastává závod s časem…... celý text

Romány Válečné Sci-fi
Vydáno: , Wales

A Hymn Before Battle , 2000

Luigi1
26.08.2020 5 z 5

Zajímavé téma,které nás zavádí sice do fantazie,ale mohla by to být"i realita".Doporučuji

lampernaqui
09.08.2017 3 z 5

S Johnem Ringem jsem se setkal už během trilogie (tedy v češtině, jinak je napsaný ještě další díl) Pochodu, která se mi líbila a nevěděl jsem, co do příběhu vložil David Weber a co John Ringo. Teď už to vím a pokud bych si měl vybrat, určitě sáhnu po Weberovi. Jeho romány jsou čtivější, Chorál se mi zdá hodně nepřehledný. Jde o čistokrevnou military scifi, kterých jsem moc nepřečetl... takže je možné, že zmatení bylo záměrné. Nápad zajímavý, uvidíme v dalších dílech.

N10Tikky
23.09.2012 1 z 5

To je tak hloupá knížka... :( Jedna hloupost vršená na druhou.

Kdyby autor rozuměl alespoň jedné části, buď vojenské, nebo té sci-fi, ale ne, tápe v obou. :(

Už jsem dlouho nečetl dobrou military sci-fi. Tak snad příště u jiného autora.

Ládja
26.06.2012 4 z 5

Military sci-fi jak se patří. Dokonce bych řekl, že člověk u toho nemusí zas tolik přemýšlet, jinak řečeno kniha na oddych. Ale nejvíce mi vadí časová různorodost příběhy, kdy se někdy autor vrací i několik měsíců zpět, ale dá se to vzít. Sotva nejsem velký zastánce Američanů a jejich zažraného vlastenectví, ale zde se to dá překousnout.

vic11
24.08.2011 5 z 5

Přečetl jsem tuto knihu hlavně protože jsem autora už znal, nebyl jsem překvapen dějem. Jedná se o téměř klasický námět, kdy tajemní vesmírní spojenci chtějí využít lidi a něco před nimi skrývají. Přesto vřele doporučuji přečíst.

válečné sci-fi

John Ringo