Odhalené tajemství vzniku agenta 007 - Z archivů britských tajných služeb

Odhalené tajemství vzniku agenta 007 - Z archivů britských tajných služeb https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/181675/bmid_odhalene-tajemstvi-vzniku-agenta-00-Xaa-181675.jpg 5 4 0

Tato kniha o skutečném pozadí vzniku agenta 007 mohla být napsána až v nedávné době. Její autor musel čekat na zrušení bezpečnostního embarga a zpřístupnění četných, dosud přísně střežených archivních materiálů britských zpravodajských služeb. Bezprostřední inspirací k vytvoření fiktivního agenta Jamese Bonda byla totiž nesmírně riskantní a z mezinárodního hlediska velice ožehavá akce britských tajných služeb z roku 1942, jejíž neúspěch by měl fatální následky i dlouho po válce. Našim čtenářům se tak nyní konečně dostává do rukou brilantní a nesmírně napínavé líčení operace, která se nejen skutečně udála, ale jejíž způsob provedení a její klíčoví aktéři s „povolením zabíjet“ zároveň posloužili Ianu Flemingovi jako vzory pro sepsání slavné fikce, populárních bondovek.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Vojenství
Vydáno: , Grada

Ian Fleming and SOE's Operation Postmaster: The Top Secret Story Behind 007 , 2012

agenti, agentky špionáž James Bond, agent 007 Velká Británie zpravodajské služby

Autorovy knížky

Brian Lett
britská, 1949
2014  90%Odhalené tajemství vzniku agenta 007 - Z archivů britských tajných služeb

Kniha Odhalené tajemství vzniku agenta 007 - Z archivů britských tajných služeb je v