Ochrana zvířat

Ochrana zvířat https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/232791/mid_ochrana-zvirat-232791.jpg 3 3 2

Kniha poskytuje jasný a srozumitelný přehled o zvířatech, se kterými dnes v našem prostředí přicházíme často do kontaktu, a o jejich potřebách. Zároveň podává přehled o nešvarech v péči o zvířata v naší společnosti.

Literatura naučná Příroda, zvířata
Vydáno: , Svoboda zvířat

Tierschutz: Heim- und Hobbytiere , 2001

Niky Coffee
19.10.2020 2 z 5

Na jednu stranu se musí nechat, že to jsou stručně popsané problémy i s nastinem řešení. Pak už jsou jen ale. Clovek si musí uvědomit, že knížka bude za rok už dvacet let stará, neni aktualni, psaná německým autorem, s prekladem, který nemá žádné informace pod čarou k tématu u nás v ČR. Velke mínus je, že brožura, pokud něco tvrdí nemá uvedené absolutně žádné zdroje, které by tvrzeni potvrzovaly, stylem byla jednou jedna studie. Pokud se někdo tématem zabývá, nenajde v ní nic novéhoho a jako čtení pro začátečníka vnímám jako hodně nebezpečné, že nejsou k informacím dodané zdroje a druhak, co mi nejvíc vadí, že ač je to brožura zabývající se ochranou zvířat, obsahuje fakticky nepravdivé informace, napr. že kočka je sociální druh a potřebuje k sobě parťáka, dokonce nabádá ke koupi zrní morčatům... morče neni křeček a je to pro něj absolutně nevhodná strava, tvrzeni, že ještěrky a želvy nepatří do bytu, i když v terariich je člověk naopak mnohem více schopny zajistit biotopove podmínky, že antibiotika podávaná prasatům poté konzumují lidi až po maličkosti jako je zoologicky nesprávně používány název leopard. Fakticky se mi nelíbí, že nebyla pod čarou informace definice pokusu v CR, mezi tzv. pokusy např. patří kroužkování ptáků, které slouží k jejich ochrane, pokus neznamená, jak se předkládá jen kapání chemikálií do očí králíkům. Informace ohledně GMO nepřesné a nepravdivé. Až po vysloveně nucení lidí k veg stravě. Nemůžu si vybírat jako autor informace, které se mi hodí k podpoře svojí víry, pokud reknu a, musím říct i b, jinak je to manipulace, kterou opovrhuju. Proto tak nízké hodnocení. A to píšu jako veg, který tímhle tématem ohledně ochrany žije.

bellaaatrix9
21.06.2020 5 z 5

Jednodušše vysvětlené základy, nic moc nového, ale i tak za mě fajn informační knížka, co může otevřít oči.

zvířata, fauna ochrana zvířat práva zvířat, zvířecí práva

Autorovy knížky

Heinz Kourim