Očarovaná

Očarovaná https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/237251/bmid_ocarovana-65b0e0fcdede9.jpg 4 92 48

Kateřina odlétá do Keni čerpat inspiraci pro nový román. Jenže uvidí něco, co neměla, a tím nad sebou vynese rozsudek smrti. Sandra tuší, že se sestře přihodilo něco zlého. Vydá se na stejně nebezpečnou cestu a upadne do pasti kmenových tabu, kouzelných rituálů a mocných kleteb...

Mikkinnen
06.07.2015 5 z 5

Jedná se bezesporu o nejvyspělejší knihu Hany Hindrakové. Domnívám se, že spisovatelka dozrává s každou svou další knihou. Pokud jí bylo u minulých knih občas vytýkána určitá naivita, tak zde si myslím, že autorka nenechala prostor na podobné úvahy. Je úžasné sledovat s jakou lehkostí dovede Hindraková vést své postavy dějem knihy tak, aby vtáhly čtenáře do jejich životů, problémů a starostí. Děj běží příjemně rychle a nikde se nezadrhává. Tato kniha v sobě snoubí několik žánru, které spolu velice dobře korespondují. Jedním slovem se dá kniha charakterizovat jako vyvážená. Mystika, akce, romantika, exotika a detektivka tvoří skvělé fungující koláž. Už teď se moc těším na další knihu od této velice nadané české spisovatelky.

maja1
30.06.2015 5 z 5

I tuto knihu jsem přečetla na jeden zátah, protože je moc hezky psaná, krátké srozumitelné věty, opravdu pohodové čtení. i když často velmi napínavé. A protože se chcete dovědět, jak nejrůznější situace dopadnou, čtete a čtete a najednou je dobrý konec, přestože to tak mnohokrát nevypadalo.
A je to moc dobře. Všechny 4 romány hodnotím kladně a těším se na další.

ja-ko
29.06.2015 5 z 5

Po přečtení první stránky vás přestane zajímat čas a dění okolo vás. Jste vtaženi do děje a těšíte se co překvapivého bude na dalších stránkách. Neobvyklých situací, tam najdete opravdu hodně .Kniha je psána osobitým a poutavým stylem. Na poslední stránce vás zamrzí , že už je konec. Chtělo by to druhý díl :-)

between
29.06.2015 5 z 5

Sympatické propojení afrického tajemna a krásy s nešvarem alkoholismu, nám dobře známým. Pohodové čtení i když bohužel velmi rychle přečtené. Příště to chce víc stránek. :-)

autoauto
27.06.2015 5 z 5

Kniha se mi líbila.Přečetla jsem ji během jednoho dne.Bylo to napínavé a chtěla jsem vědět,jak to dopadne.Byla jsem vtažena do děje a zapomněla na okolní svět.Těším se na další knihu.

krnoha
20.05.2015 5 z 5

Příběh holky, která se pořád neuměla zamilovat, a pak se to najednou naučila. Paní Hindráková ho vypravuje s jemnou úsměvnou nadsázkou, jako když povídáme dětem pohádku. Opravdu jemnou, patnáctileté čtenářky ji asi těžko postřehnou. Tak třeba jak oba hlavní protagonisté přijdou do internetové kavárny a tam na Googlu hledají reálie o zemi, ve které zrovna jsou. Jinak žádná hluboká psychologie a žádné zbytečné intelektuální konstrukce, zato spousta laskavého porozumění k mladým čtenářkám a spousta autorčina citu, který není vůbec předstíraný. To se pozná, ta knížka prostě svítí.

Odehrává se jmenovitě v rovníkové Africe, ale obsahově spíš v pohádkové zemi, kde kromě trochu bezbarvých černochů žijí i hodní čarodějové, kteří vás nenechají na holičkách. Příběh má kupodivu tři konce. Napřed tak nějak skončí a čtenář by mohl být spokojen. Pak ale přijde druhý konec, kde si všichni navzájem vyznávají lásku a jinak se tam nic neděje. Tenhle druhý mě trochu otrávil, ale třeba to k žánru patří, co já vím? No a potom konec číslo tři, který to všecko postaví na hlavu, a ten mě vážně potěšil.

PetraBery
28.04.2015 3 z 5

Musím říct, že tahle autorka mě baví... Příběh, který mohl být trochu rozvinutější, zdál se mi dost osekaný... Co mi osobně vadí, je oslovení "kotě" a za co strhnu body je konec, na mě je až moc... Jaký? Přečtěte si sami, nebudu prozrazovat...

putpuda
03.04.2015 4 z 5

Přečteno. Hodně dobře se četla, pěkný příběh, ale něco tomu chybělo. Asi tak jako u předchozích knih, které se mi také líbily, ale myslím, že pár stran navíc by neuškodilo. Trochu rozvynout postavy a také té omáčky kolem (třeba o domorodých kmenech a způsobu života a tak). Přišlo mi to trochu strohé. Prostě to nemělo tu hloubku. I přesto se paní Hanka zařadila mezi mé oblíbené spisovatele a těším se na další knihu. A to musím dodat, že nemám ráda české spisovatele, nic proti nim, ale ještě jsem nenašla českou knížku, která by se mi líbila natolik, abych si půjčila nebo koupila další, četla jsem i některé slovenské, ale to samé :( - bohužel. Hlavně mi dost vadí, když se třeba hlavní hrdina jmenuje Vladimír nebo Jaruška :( to bych lezla po zdi, mě to děsně ruší, ani nevím proč. Dávám **** , pro mě byla lepší než Dobrovolnice, ale zase ne lepší než Děti nikoho a další určitě bude zase o kousíček lepší :)