Obyvatel

Obyvatel https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/197359/bmid_obyvatel-197359.jpg 4 186 55

Každý rok se miliony svobodných žen na celém světě nastěhují do nového bytu, ale jen málokterou napadne, že ani vlastní domov nemusí být ostrovem bezpečí. Mladá lékařka Juliet Devereauová, jejíž manželství se nečekaně ocitá v troskách, zoufale hledá přijatelné místo k bydlení v Brooklynu. Potřebuje získat zpět ztracenou životní rovnováhu a začít nový život. Nemůže uvěřit svému štěstí, když konečně najde krásný a prostorný byt s výhledem na Brooklynský most. Vše se zdá být naprosto ideální… až příliš ideální…. V průběhu několika týdnů ji záhadné události vedou k podezření, že v bytě není sama, a nemůže se zbavit pocitu, že ji někdo sleduje. Podivné zvuky, které ji v noci probouzí, silueta muže, stojící v jejím pokoji… Její obavy však nejsou dílem zjitřené fantazie, ohrožení je až příliš reálné a o to hrozivější. Juliet je proti své vůli zavlečena do děsivé hry na kočku a myš a neexistuje žádná jistota, zda z ní vyjde živá…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Galatea

Resident , 2011

Rodaw
26.06.2015 4 z 5

Četla jsem daleko napínavější knížky, ale i tak se mi to líbilo a čtení jsem si užila :)

alfinha2321
30.04.2015 2 z 5

Upřímně řečeno se musím ztotožnit s názory, že kniha za moc nestojí. Příběh je dost plytký a já, ač velký strašpytel, jsem se ani nebála. Spíš mi hlavní záporná postava připadala odporná a sem tam mi ho i bylo líto. Zejména v druhé půli knihy, jak se příběh rozplétal, jsem měla chuť hlavní hrdinku popostrčit - tak už s tím sakra něco udělej, ať můžu číst něco dalšího. Klasická průtokovka, po pár dalších knihách už ani nebudu vědět, o čem to bylo.

radka73
24.04.2015 4 z 5

Děj knihy by se dal více propracovat.
Začátek byl skoro o ničem, bylo třeba vydržet a doufat, že se příběh někam pohne. Kdo si počká, ten se dočká. V polovině knihy se konečně něco začalo dít a kniha se četla sama.

Pedros
04.02.2015 3 z 5

V první půlce knihy jsem se opravdu bála těch podivných stínů, když jsem se dozvěděla kdo za tím je, už sem si myslela že se nebudu bát. Ale opak se stal pravdou, bohužel až v závěru knihy. A zvlášť když v mém pokoji něco prasklo, nebo vznikaly jiné zvuky.
Ukázalo mi to, jak psychicky nemocní lidé uvažují a potvrdilo mi to, že to s nima opravdu není v pořádku. Jistě nemůžou za to, narodí se s tím....ale prostě mi to mínění o nich nezlepšilo, naopak. Do poslední chvíle jsem věřila, že Jack je jen v bezvědomí, ale bohužel. "Život není loutkové divadlo, nemůžete rozhodovat, jak se ostatní budou chovat."

TessaJean
18.01.2015 3 z 5

U této knihy musim říct, že se mi celkem líbila, ale že bych jí zrovna hltala to taky říct nemůžu.
Asi mi tu chybělo to správné napětí.

Jitulisko
13.09.2014 4 z 5

Kniha byla celkem příjemná. Něco napětí, správná dávka psycha a mile strávené večery ;) Líbí se mi knihy s nečekanými zvraty, překvapením.. A tato nezklamala ...

Jia
09.05.2014 3 z 5

První polovina je románek ze současné červené knihovny šmrncnutý erotikou, který v další části přechází do hororu s hlavní postavou pohledného psychopatického šmíráka. Jednoduchá knížka na dovolenou......
Za snahu dvě a půl*.

Dáma s hrnstjm
01.05.2014 1 z 5

Velmi slabé... Minimální děj, naprosto pitomá hlavní ženská postava. Přišlo mi, že autor si dal velkou práci s vymýšlením hlavní mužské postavy, ale na Juliet mu už nezbylo dost sil. Navíc bylo hodně znát, že autorem je muž, hlavně v momentech, kdy přemýšlela a jednala Juliet to bylo hodně nepřirozené. Je mi líto, číst tuto knihu byla ztráta času, ale byla jsem zvědavá. Nestálo to za nic.

kjubik
22.04.2014 2 z 5

První polovina knihy byla prakticky o ničem nebo alespoň mě nezaujala. V druhé půlce se konečně něco začalo dít a děj mě vtáhl. Konec jsem si představoval úplně jinak. Kniha byla velice předvídatelná. Určitě se najdou lidé, kteří budou z této knížky odvaření, já to nejsem.

RADOST
05.04.2014 4 z 5

Při četbě jsem se téměr nebála a brzy odhadla co, proč a jak se tam děje. Přesto jsem četla se zájmem, takřka na jeden zátah. Napsáno poutavě, doporučuji především ženám.

ERIK 2
05.04.2014 5 z 5

Knihu jsem dočetl můžu říct, že když jsem měl knihu půjčenou z knihovny,měl jsem možnost zároveň shlédnout i film podle "této knihy" pod názvem THE RESIDENT dle mého názoru film nestál skoro za nic,obyčejná honička po domě,jedna mrtvola vysící ve výklenku v tajné chodbě,kniha je jednoznačně bomba,v knize se dozvídate věci, jak a proč vlastně se majitel domu, který pronajal byt hlavní hrdince choval tak jak se choval,co se stalo když byl jako dítě,proč si pronajala byt právě v tomhle domě.Jednoznačně u filmu jsem dal jen dva body,u knihy dva body navíc krásná dějová linie.Ale jak se říká tisíc lidí,tisíc chutí,jednoznačně kniha u mně vyhrála.

kleria
23.03.2014 3 z 5

Já si nemůžu pomoc, ale mě kniha zklamala, přes polovinu knihy se skoro nic nedělo, a pak až v závěru to bylo docela napínavý, ale i tak mi to přišlo takový o ničem, tím nechci říct že by se v knížce nic nedělo, dělo se tam toho dost, ale mě se to nějak nelíbilo. Popravdě se potom ani nějak moc nebojím. Čekala jsem od toho asi trošku něco víc nebo možná něco jiného. Jediná výhoda je ta, že jsem se u knihy nenudila, protože i přesto že mě moc nezaujala se četla moc rychle a proto jsem ji i měla tak rychle přečtenou :). Pokud si tuhle knihu chystáte přečíst, určitě to zkuste, možná jsem jenom já ta malá většina které se kniha moc nelíbila. ;)

bookcase
27.02.2014 5 z 5

Skvělý psychothriller, po přečtení se zamkněte doma, ucpěte všechny otvory a zatemněte okna.

Maragad
26.02.2014 5 z 5

Zpočátku jsem nevěděla, co od Obyvatele očekávat, ale nezklamal mě a určitě ho mohu doporučit dál. Ovšem přidávám varování, že přečtení má následky, myslím, že začínám mít hrůzu ze zrcadel. Příběh působí velmi reálně.

Astarothh
18.02.2014 4 z 5

Skvělý triller, který se pomalu, ale jistě rozjíždí a graduje to v pefektní masakr. Kniha se dá zfouknout za den a musím říct, že i když jsem závěr četla ve dne a sama doma, cítila jsem se po dočtení chvilku nejistě a na chvíli se pozastavila nad tím, jestli nejsem "sledována" :-). Super zážitek.