Obyvatel ekniha

Každý rok se miliony svobodných žen na celém světě nastěhují do nového bytu, ale jen málokterou napadne, že ani vlastní domov nemusí být ostrovem bezpečí. Mladá lékařka Juliet Devereauová, jejíž manželství se nečekaně ocitá v troskách, zoufale hledá přijatelné místo k bydlení v Brooklynu. Potřebuje získat zpět ztracenou životní rovnováhu a začít nový život. Nemůže uvěřit svému štěstí, když konečně najde krásný a prostorný byt s výhledem na Brooklynský most. Vše se zdá být naprosto ideální… až příliš ideální…. V průběhu několika týdnů ji záhadné události vedou k podezření, že v bytě není sama, a nemůže se zbavit pocitu, že ji někdo sleduje. Podivné zvuky, které ji v noci probouzí, silueta muže, stojící v jejím pokoji… Její obavy však nejsou dílem zjitřené fantazie, ohrožení je až příliš reálné a o to hrozivější. Juliet je proti své vůli zavlečena do děsivé hry na kočku a myš a neexistuje žádná jistota, zda z ní vyjde živá…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/197359/obyvatel-197359.jpg 3.7152

Resident (2011)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno: (ekniha), Galatea

Kniha Obyvatel

LuciKo

Kniha byla velmi čtivá, přečetla jsem ji za večer. Už na prvních stranách se dalo odhadnout, jak se bude děj odvíjet, kdo je kdo a co se bude dít. První polovina byla vcelku poklidná, proti tomu závěr mi nedovolil odložit knížku než bude konec. Myslela jsem, že mám ráda thrillery, ale tato kniha mi vůbec nesedla. Po dočtení jsem měla pocity lítosti a zhnusení. Možná to ukazuje kvalitu knihy, ale u mě převažují negativní pocity a určitě už tuto knihu nikdy znovu číst nebudu.

maličkán
23.11.2018

Kniha se dobře četla, i když jsem viděla na podobné téma film, vůbec mě nenudila, naopak, nemohla jsem se od ní odlepit.

Blondebookdevil
05.08.2018

Nemohla jsem si pomoct, ale dost mi místy připomínala kombinaci Spolubydlící/Psycho a podobné... Tady ta témata hotel/byt jsou podle mého určitým způsobem ohrané. Ale protože se četla dobře a děj ubíhal rychle, zaslouží si 4*.

Milky92
05.06.2018

Kniha je citelna. Obcas napinava. Rychle přečtena :)

sgjoli
25.03.2018

Od knihy jsem popravdě řečeno čekala trochu víc. Nakonec se z toho stala průměrná oddechovka, která nenadchne a neurazí. Pachatel se dal vytušit celkem snadno, a i když v závěru byla kniha celkem akční, nakonec mi kniha nedala nic, co bych neviděla už jinde. Průměr, místy bohužel trochu nuda, hodně předvídatelné. Vlastně tak trochu zklamání. Na jedno přečtení asi "proč ne?", ale znova číst určitě nebudu.

Synysterka
18.02.2018

Dlouho jsem ji měla doma, než jsem po ní sáhla, pak jsem byla překvapená, jak mě zaujala. Kniha je čtivá, má rychlý spád, konec pěkně brnkal na nervy.

Warty
03.02.2018

Nenadchne a asi ani neurazí. Zápletka je velice nápaditá, ale celý příběh by šlo napsat mnohem napínavějším způsobem. Nestalo se mi, abych si musela po přečtení kapitoly hned přečíst další. Škoda.

čef
20.12.2017

Hororové potíže při nastěhování do nového bytu s podivnými sousedy řeší již celá řada knih. V této je nový byt přímo snem šmíráků a záporný hrdina je přímo jejich králem střiženým navíc pěkně zvráceným úchylem. Příběh je vyprávěn jednoduše a přímočaře, bez zvláštních psychologických kudrlinek, až je to možná trochu na škodu. Může se dost líbit, ale na špičku žánru mu, podle mne, cosi těžko definovatelného chybí.

SimonaP
30.10.2017

Poutavé , napínavé. Přečteno za dva dny. Na podobný motiv je natočen film Zatímco spíš.

KnihomolkaMari
30.07.2017

Jedna z knih, které sebou nesou děsivé téma stalkingu a čím víc takových knih přečtu, tím víc se bojím! Obyvatel je průměrný thriller, který má ale skvěle gradující konec, kdy jsem se bála o osud hlavní hrdinky a zasáhli mě jisté události. Rozhodně nebyl špatný, takový oddechový a však na konci se vám zatají dech!

kapslinka
04.05.2017

Musím říct, že zpočátku mě kniha moc nezaujala, vůbec jsem se nemohla nějak "vžít" do děje. Pak přišla zhruba druhá polovina a to už jsem knihu nemohla odložit. Závěr byl pro mě neveselý, ale celkově jsem s knihou byla spokojená a i za napětí ke konci dávám 5*.

adelinka
28.01.2017

Dej mal napätie, takže sa čítala veľmi rýchlo. Niečo podobné som videla už aj v telke, aspoň sa mi zdá, že niekde v minulosti som niečo také videla, tam obyvateľov sledoval tuším cez kamery. Tak radšej nebudem viac prezrádzať.....

Ťapulka
02.01.2017

Čekala jsem trošku více napětí. Kniha se četla sama, ale nepřinesla žádné překvapení

Elanor.s94
23.11.2016

Začátek mě vůbec nezaujal, ale čím kniha gradovala, bylo to lepší a lepší. Velmi překvapil konec, i když lehce smutný, byt ale překvapivý. Doporučuji! :)

anisek989
16.11.2016

Dost předvídatelný a kdyby se to zkrátilo o 100 stran tak se nic nestane.

fis.rena
10.11.2016

Příběh sympatické lékařky Juliet mě bavil, na dva zátahy jsem měla hotovo a nemám co vytknout. Prostředí tajemného bytu s malým nájemným mi naháněl husí kůži, protože tady i zdi měly ty pomyslné uši.

sipkulka
03.11.2016odpad!

Hodnocení asi mluví samo za sebe .....

Irika
01.10.2016

Výborná kniha, přečteno za dva dny, v druhé půlce jsem se již nemohla odpoutat. Zatímco spíš je asi ještě o trochu lepší, ale tady to má rychlejší spád a rozhodně tomu nic nechybí, takže za mě 100%.

Nunynka
26.09.2016

Knížku jsem přečetla velice rychle. Měla spád,ale byla hodně předvídatelná. Konec byl jak z nějakého amerického akčního filmu. Nevím jestli by v reálném životě takto opravdu někdo bojoval o život. Ale jinak byla knížka napínavá a bavila mě. Určo bych ji doporučila.

Jitkarka
17.09.2016

Kniha super, četla jsem až do rána, napínavé, prostě fajn. Hned druhý den jsem si stáhla film a veliké zklamání, kniha je mnohem, mnohem lepší...l

LutherKing
15.07.2016

Četlo se jedním dechem.

LucieRossi
26.06.2016

Kniha mě docela nudila, hlavní zápletka byla objasněna po pár kapitolách a ve zbytku knihy už nebylo žádné napětí. Jediným plusem byl závěr, kde se naštěstí tak úplně nekonal klasický happyend.

salkyn
07.06.2016

Taková mírumilovnější variace na Zatímco spíš. Nevím, co bylo napsané dřív, ale Obyvatel mě bavil výrazně míň.

Kesssssi
01.06.2016

Super kniha. Super příběh. Nemám co vytknout. Konec sice nemile překvapil, čekala jsem hezčí závěr, ale nevadí. Četla jsem jedním dechem, nemohla jsem se odtrhnout. Určitě by stálo za zfilmování.

Matik95
11.05.2016

Uzasna a ctiva kniha, precetla jsem ji jednim dechem za jeden den.

evca7271
15.04.2016

Prekvapujici kniha a obcas to bylo milostne a obcas desici,ale me se moc kniha libila.

sheepy
12.04.2016

Takové nemastné, neslané...první pulka je o zhrzených citových výlevech hlavní hrdinky. Opravdu mě unavovalo číst na každé stránce o Jackovi. Druhá pulka byla sice zajímavější, ale bohužel uspěchaná. Kdyby si s timhle tématem autor více pohrál, mohl to být skvělý psychothriler. Velkým mínusem je, že děj je v jistých částech předvídatelný. Nepopírám ale, že tam byly pasáže, které mě překvapily. Nicměně si myslím, že se z knihy dalo určitě vytěžit víc.

katy238
01.04.2016

Jednoduchý příběh, nad kterým není potřeba příliš přemýšlet. Dobro a zlo jsou pěkně odděleny a ti zlí jsou po zásluze potrestáni. Neurazí, bohužel ani nenadchne.

skipiii
26.03.2016

Zajímavý námět,velmi předvídatelný děj i konec, který byl trochu uspěchaný a mohl být více a lépe zpracován.

Jaruce
18.03.2016

Super napínavý příběh ani krátký ani dlouhý, žádná prázdná místa . Bavila mě od začátku do konce.