Obyčejné nemoci neobyčejných

Obyčejné nemoci neobyčejných https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/105509/obycejne-nemoci-neobycejnych-105509.jpg 4 8 2

Život, nemoc a smrt historických osobností očima lékaře Po úspěšné knize Nemoci Habsburků přichází známý vídeňský patolog s dalším zajímavým titulem. V rámci napínavého, téměř detektivního líčení osudů slavných osobností se zabývá vývojem fyzického a psychického zdravotního stavu a okolnostmi smrti těchto proslulých jedinců. Jednotlivé kapitoly jsou věnovány Sigmundu Freudovi, Ludwigu van Beethovenovi, V. I. Leninovi, Adolfu Hitlerovi, J. F. Kennedymu a dalším. F. 140 x 205 mm, 232 str. vč. obr., váz.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Brána

Woran sie wirklich starben , 1999

DanteAlighieri
07.07.2018 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla o nemocech a smrti slavných. Je neuvěřitelně podrobná, informace jdou do hloubky, jsou tu i doslovné přepisy pitevních nálezů. Přesně to já v knihách tohoto typu hledám. Nekompromisní detailnost, která je zároveň dobře stravitelná.

InaPražáková
14.09.2017 4 z 5

Životopisy s důrazem na zdravotní historii, včetně okomentovaných přepisů pitevních protokolů (pokud se zachovaly). Kombinace pečlivé vědecké práce a podání bez problémů čitelného i pro nelékaře. Kniha trpí obvyklým problémem podobných historicko-medicínských esejí - z jednotlivostí a nezaručených svědectví vyvozuje konkrétní závěry podávané jako ověřená pravda, nicméně se Bankl vyhnul prvoplánové bulvárnosti. Některé kapitoly byly slabší (zvláště neověřitelné údaje o Ježíšovi), některé precizní - je znát, že autor je Rakušan s přístupem k vídeňským lékařským archivům, fakta o svých krajanech zpracoval nesmírně detailně.