Obuvníkova žena

Obuvníkova žena https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/217679/bmid_obuvnikova-zena-ILA-217679.jpg 4 382 129

Příběh dvou lidí, kteří si byli od první chvíle souzeni, začíná krátce po roce 1900 v italské Lombardii. Malý Ciro prakticky osiřel poté, co mu důlní neštěstí vzalo otce, matka se duševně zhroutila a spolu s bratrem Eduardem jej ponechala v péči řádových sester. Enza naopak žije uprostřed početné rodiny. Jejich cesty se krátce, ale osudově protnou nad hrobem Enziny sestřičky Stelly: zralejší Enza ihned tuší, že poznala toho pravého, a i lehkovážnější Ciro má od té chvíle Enzu zapsánu hluboko v srdci. Shodou nečekaných zvratů se ale jejich vztah rozvine až po mnoha letech a na druhé straně zeměkoule – znovu se potkávají až v New Yorku, kde se Ciro učí obuvníkem, a Enza se uchytí jako kostýmní švadlena v Metropolitní opeře... Opojné, pestré a romantické vyprávění je prodchnuto vším, co činí Itálii Itálií a co si utečenci z vlasti brali s sebou i do Nového světa: prostým labužnictvím i upřímnou zbožností, lehkovážným přátelstvím i hloubkou citu, řemeslnou dovedností i rodinnou láskou.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Shoemaker´s Wife , 2012

Elis.n
21.09.2016 3 z 5

Za tuto knihu dávám 2 a půl hvězdy. Četla jsem ji, protože se mi zalíbila kniha podobného ražení, s tématem přistěhovalců z Evropy do Ameriky (Chlapec, který rozdával sny).
I když byly pasáže, které hodnotím kladně, jako čas strávený v Itálii, či Metropolitní opeře, nemůžu říct, že by tato kniha patřila k mým nejoblíbenějším.
Děj se na můj vkus odehrával až příliš rychle, důležité situace v životě hlavních hrdinů odehrávaly ukvapeně a já bych více ocenila pomalejší děj, více rozepsaný a detailní. Větší pohled do duší postav. Na můj vkus to byl až moc přehnaný "americký sen". Nicméně musím uznat, že jsem si velmi užila postavu Laury a pohled do italské kultury.

Zuzka222
12.08.2016 4 z 5

Začátek knihy byl trochu pomalejší. Nějak jsem se pořád nemohla vžít do děje a ztotožnit se s hlavními postavami. Ve chvíli, kdy se děj přesunul do Ameriky, však příběh nabral na obrátkách. Krásný a dojemný příběh o hledání štěstí, cestě za úspěchem a budování domova v cizí zemi.

kytarka
30.05.2016 5 z 5

Velmi krásný příběh o ztracené, nalezené a znovuztracené lásce. Dobře napsáno a krásně se četlo. Dá se říci, že mne kniha vtáhla do sebe

Šedánek
19.05.2016 4 z 5

Mám slabost pro rozmáchlé ságy.
Mám slabost pro lásku v hlavní roli.
Mám slabost pro neopakovatelného ducha počátku 20. století a pro osudy přistěhovalců té doby, odhodlaných snít svůj americký sen.
Takže se mi "Obuvníkova žena" zákonitě musela líbit. Dvě, pro mě maximálně uvěřitelné hlavní postavy, které se chovají tak, že jim plně rozumím...které se chovají tak, jak se asi chovám i já. Velký příběh osudového vztahu, který přestál mnohé, včetně let odloučení i let, kdy si aktéři jeho důležitost možná ani neuvědomovali...a o to silnější pak byl. Proč si v dnešní cynické době neustále nepřipomínat, že takové vztahy jsou? Vztahy, na které je ve finále i zubatá malý pán. A když Ciro se smrtí na jazyku říká, že mu bude chybět milování s Enzou a to, že i po všech těch letech nachází na jejím těle vždy něco, co ho překvapí, míří to rovnou na srdce a není to o patosu. Pocit, že jsem právě patos z knihy necítil, považuji za její velkou přednost. Pravda, poslední stránky už jsou v knize víceméně navíc, ale zase vlastně pěkně uzavřou kruh.

alnahu
31.03.2016 3 z 5

Do této knihy jsem se nějak nemohla začíst, ale i přesto dávám tři hvězdičky, za pěkně popsaný osud Italské rodiny.

na-iva
28.03.2016 5 z 5

Krásná a poutavá kniha, často k zamyšlení. Mohu doporučit.

Michaela01
28.03.2016 5 z 5

Nádherný a dojemný příběh.Je vidět,že si autorka vše opravdu prostudovala a kniha je velmi propracovaná.Vše je dobře popsané a já se hned začetla.Vřele doporučuji! :-)

blanickaa1
17.03.2016 4 z 5

Velmi pěkná kniha. Především oceňuji, že to není typická love story. Líbil se mi popis Itálie i Ameriky.

perpe2a
13.02.2016 5 z 5

po velmi dlouhé době kniha, která si právem zaslouží 5 hvězdiček. Krásně a poutavě napsaný příběh italských emigrantů hledajících štěstí v Americe. I slza občas ukápla, mooooc doporučuji.

Danago
28.01.2016 5 z 5

Moc hezký příběh. Škoda jen, že od této autorky není více knížek k přečtení.
Můžu doporučit k přečtení.

hlina
16.01.2016 4 z 5

Hezký román se vším, co k němu patří.

anibeni
16.01.2016 5 z 5

Výborný román... nemám moc ráda dlouhé příběhy zachycující osudy jedné rodiny, ale v tomto románu bylo vše - láska, štěstí, přátelství, smrt, děti ....
V této knize je plno moudra, ale toto mi utkvělo v paměti nejvíc:
"Neboj se ničeho, co se ještě nestalo. Ušetříš si tím spousty úzkosti."

sabca
10.01.2016 4 z 5

Knihu jsem si vybrala do Čtenářské výzvy 2016 do kategorie 400 stránek. Když jsem jí četla tak mě tam mimo hlavní děj zaujalo přátelství mezi Italkou Enzou a Irkou Laurou a proto jsem jí zařadila do knížek o přátelství. Ze začátku jsem měla problém se začíst, ale potom jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Jak některé čtenářky zde i já jsem si párkrát poplakala. Můžu doporučit k přečtení.

hanap
09.01.2016 4 z 5

Pěkný příběh , líbil se mě .

Alushka07
05.01.2016

krásná knížka, škoda že skončila

ApolenkaS
25.12.2015 5 z 5

Pro mě nepředvídatelný a zajímavý příběh. Moc se mi to líbilo a několikrát jsem si pobrečela! :)

Illaa
10.12.2015 1 z 5

Mě to moc nenadchlo. Většinu času jsem se nudila. Zbytečně rozsáhlé, mohlo to mít mnohem větší spád. Znovu bych knihu číst nemusela.

mysterygirl
07.11.2015 5 z 5

nádherný příběh...po dlouhé době kniha, u které jsem si řekla: tu chci mít doma.

evikt
05.11.2015 4 z 5

Pro me nej kniha posledni doby, proste tam neco je. Pribeh, misto, doba, lidi... A tech chytrych citatu, ktere mam podtrzene a nekdy si je jen tak procitam.

1v8na
28.10.2015 5 z 5

Spoiler - Příběh se mi velmi líbil. Byl dojemný, plný lásky a odehrává se v něm celý životní příběh. Opravdu ta kniha ve mně velmi zanechala a velmi mě zaujalo, že Ciro, i když vyrůstal bez rodičů, dokázal pro své dítě vytvořit tak milující rodinu a zázemí. Ze začátku mi Ciro přišel jako velký holkař, ale když si ujasnil, co chce, tak byl věrný a milující manžel, což je velmi ocenitelné. Knihu opravdu doporučuju.