Obsese

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

UMĚLEC, PRACOVNÍ PROSTOR A VNĚJŠÍ INSPIRACE. OBSESE, to je název nové publikace umělce Vladimira 518, která se zaměřuje na dvacítku unikátně vybraných současných českých umělců několika generací. Představuje je však naprosto jinak, než by kdo čekal. V neformálních rozhovorech a zákulisních fotografiích zkoumá jejich inspirační zdroje, záliby a obsese. Ukazuje umělce jako obyčejné lidi, workoholiky, fanatiky, kteří jsou fascinovaní uměním, ale i obyčejnými věcmi. Zkoumá jejich obsese prostřednictvím tří témat – umělec, jeho inspirace a pracovní prostor. Samotné umění autorů se v knize objevuje spíše nahodile. OBSESE není publikace o umění, ale o cestě, která vede umělce k jeho stvoření. Kniha přináší jiný pohled na nejvýraznější osobnosti českého umění jako jsou sochař a malíř Karel Malich, sklářská výtvarnice Jaroslava Brychtová, malíř Petr Nikl, fotograf Ivan Pinkava nebo konceptuální umělec Jiří Kovanda a dalších patnáct tvůrců. Spoluautorem konceptu knihy je kurátor Ondřej Chrobák, který dále publikaci doplnil o volné biografie....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/271143/obsese-C3H-271143.jpg 4.78
Žánr
Literatura naučná, Biografie a memoáry, Umění
Vydáno · Yinachi
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Obsese

Přidat komentář
MildeZ
19. února

Ač nejsem návštěvníkem galerií, výstav a vernisáží, tak mě kniha hrozně obohatila v náhledu na určitě věci. Prostě knihy ve kterých má prsty W518 to nikdy není šlápnutí vedle ;-)

puml
13.03.2016

Výborná knížka rozhovorů. Rozhovory jsou vedeny s kamarádskou, takřka familierní lehkostí. Výtvarný doprovod je působivý. Fotky ateliéru jednotlivých umělců namísto tradičních fotek jednotlivých děl vystavených v galerii. Doporučuji.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Podpořte ji svým hlasem v Ceně českého internetu (nominována je v každé druhé kategorii)

Autoři knihy

Vladimír Brož
česká, 1978
Ondřej Chrobák
česká, 1975

Kniha Obsese je v

Právě čtených1x
Přečtených11x
Doporučených1x
Knihotéce4x
Chystám se číst11x
Chci si koupit10x