Tranzit

Tranzit https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462618/bmid_tranzit-VpL-462618.jpg 5 5 2

Obrys série

< 2. díl

Druhý diel trilógie, ktorá sa začala románom Obrys, jedna z 10 najlepších kníh roka podľa denníka New York Times. Faye sa po rozvode presťahuje aj s malými synmi do Londýna. Rozpad sa stáva katalyzátorom viacerých zmien a posunov – osobných, morálnych, umeleckých a praktických –, kým sa snaží vytvoriť novú realitu pre seba a svoje deti. V meste sa musí konfrontovať s aspektami života, ktorým sa doposiaľ snažila vyhýbať, a zvažuje otázky zraniteľnosti a moci, skazy a obnovy. Inteligentná rozprávačka sa ponára hlbšie do tém načrtnutých v románe Obrys a poskytuje prenikavé a dojemné úvahy o detstve a osude, hodnote utrpenia, morálnych problémoch osobnej zodpovednosti a záhady, ktorou je zmena.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Inaque

Transit , 2017

Zuzulet15
20.12.2022 5 z 5

Celý čas som mala pocit, že čítam myšlienky, konverzácie rozvedenej Rachel Cusk tak, ako sa skutočne stali. A ono je to fikcia. Autorka ma dokázala krásne spliesť a ja som jej to tentokrát zožrala aj s navijákom. Alebo som len bola lepšie na knihu naladená ako u jednotky..

adorjas
19.05.2022 4 z 5

Tranzitu som sa na začiatku trošku zľakla, pretože po 2 rokoch som si na prvú časť trilógie Obrys, pamätala iba veľmi matne až som si myslela, že ju budem musieť zopakovať. Napokon, sa však postupom strán všetko utriaslo a ja som si opäť vychutnávala vycibrené konverzácie o živote, skúsenostiach, svetonázore hlavnej postavy Faye so svojimi známymi. Keby prebiehali takéto rozhovory aj v reálnom živote, tak by sme snáď mohli mať oveľa menej konfliktov a viac porozumenia navzájom. O Faye sa toho opäť dozvieme máličko, z čoho ale i tak vieme postupne skladať jej tajomnú mozaiku osobnosti.

anglická literatura

Rachel Cusk