Obrněná technika. 12, Velká Británie a země Commonwealthu

Obrněná technika. 12, Velká Británie a země Commonwealthu https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/276078/bmid_obrnena-technika-12-velka-britanie--qiM-276078.jpg 4 6 1

Dvanáctý díl řady Obrněná technika, věnovaný meziválečnému a druhoválečnému vývoji tohoto druhu vojenské výzbroje ve Velká Británii a zemích Commonwealthu.

DavidGreňa
06.11.2019 5 z 5

Ivo Pejčoch ani v tejto knihe nesklamal. Kniha ma oproti starším dielom obrnenej techniky nový vylepšený formát. Ide o naozaj peknú knihu plnú fotografií a obsahujúcu veľké množstvo informácií o obrnenej technike. Séria kníh obrnená technika patrí medzi najlepšie knihy zaoberajúce sa tankami, samohybnými húfnicami a obrnenými vozidlami z obdobia druhej svetovej vojny. Všetky knihy sú rozdelené podľa štátov. Každá z 12 kníh tejto série obsahuje popis tankov s perokresbami, fotkami. Každý tank a vozidlo má opis vývoja, zloženia, modernizácie, zaradenia a pri známejších typoch aj použitie v boji a opis samotných bojových stretov s protivníkmi. Na začiatku knihy respektíve na začiatku opísanej techniky jednotlivých krajín je aj niekoľko stranový opis armády danej krajiny. V knihách nechýbajú ani najznámejšie projekty obrnenej techniky, ktoré nikdy neboli použité v boji ako napr. Maus, T28, TOG2 a ďalšie. Tieto knihy momentálne prekonávajú len knihy, ktoré sú špecializované na jeden tank, ako napríklad kniha Tiger od Thomasa Andersona, alebo Panther od pánov Greenovcov. Určite tieto knihy odporúčam.