Obrazy světa

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Svět, jak jste ho ještě neviděli! Obrazy světa jsou zatím nejrozsáhlejším knižním projektem malířky, ilustrátorky a spisovatelky Terezy Říčanové. Výsledkem její tříleté práce a také neovladatelné touhy po malbě je čtrnáct bohatých obrazů (mapových listů), které zobrazují základní témata a prostředí lidské existence, magické i reálné: vesmír, les, město, hrady, hory, moře… Tereza Říčanová nás nechává procházet po hlubinách kolektivní, ale i vlastní paměti a svým jedinečným (jak sama píše, potrhlým) způsobem tak vykládá svět okolo nás. Obrazy-mapy vytvářejí spletitou magickou síť příběhů k nekonečnému a podrobnému čtení. A vizuální dojem doplňuje slovem obsáhlý průvodce, v němž autorka detailně popisuje jednotlivé děje, postavy a výjevy. Je to psaní poučné, vtipné a obrazné. A toto vzkazuje Tereza Říčanová čtenářům: Děti se naučí hledat a orientovat v mapách a také nějaké pravdy a zajímavosti, ale i legendy, vtipy, omyly a nesmysly o světě. Výsledkem by měla být zábava, vizuální potěšení a podpora zdravého úsudku!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/331511/obrazy-sveta-I8l-331511.jpg 4.65
Žánr
Literatura naučná, Pro děti a mládež
Vydáno · Baobab
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Obrazy světa

Přidat komentář
M-arta
14.02.2018

Ojedinělý vizuálně gurmánský projekt - sada v kartonové krabičce se 14 samostatnými archy map a malým knižním průvodcem s komentáři autorky... Představuje 14 expresivně zpracovaných oblastí (Vzduch, Moře, Podzemí, Město, Lidé, Dům, Hrady, Zahrady, Glóbus a další...).
Mapy jsou určeny k zábavnému prohlížení na stole, podlaze nebo k vystavení na stěnách. Podporují fantazii, smysl pro humor a samostatné i kritické myšlení. Pokud by měly děti s mapami zacházet samy, z důvodu kvality relativně zranitelného použitého papíru doporučuji raději spíš až pro školní děti - a samozřejmě i pro všechny hravé dospělé.
Škoda, že obal na uložení celku není spíš malý kufřík, nebo aspoň bytelněji zpracovaná krabička - tahle překrásná záležitost by si ji jistě zasloužila.

Candide
28.08.2017

Naprosto zbožňuju interaktivní knihy, nad kterými je potřeba se sejít, přemýšlet, sdílet se a trávit čas společně. Samozřejmě mají své mouchy, i tato má. Jako takové si ale myslím, že jsou přesně tím, co dnešní děti (a hlavně rodiče!) potřebují mnohem víc než Já, Youtuber nebo omalovánky.

Makrela Liška
11.07.2017

Obrazově velká sranda a zážitek. Texty byly plné zajímavých odkazů, nicméně měly slabší místa a pro mě nebyl z obsahu jasný adresát. (a Slavíka a růži určitě nenapsal Andersen)

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Podpořte ji svým hlasem v Ceně českého internetu (nominována je v každé druhé kategorii)

Autor a jeho další knihy

Tereza Říčanová
česká, 1974

všech 10 knih autora

Kniha Obrazy světa je v

Přečtených5x
Knihotéce3x
Chystám se číst6x
Chci si koupit4x
dalších seznamech1x