Obrazy našich snů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Vykládání snů bývá považováno za pochybné nadání jasnovidců a šarlatánů. Všichni si však více či méně uvědomují jejich důležitost, o čemž rovněž svědčí stálá obliba různých snářů. Vždyť sny představují signály našeho nevědomí, signály, které určitým způsobem vypovídají o nás samých... V této publikaci naleznete seriózní metodu, které se můžete snadno naučit, a ta vám umožní využít snové prožitky k utváření vlastního života. Poskytuje příklady, podněty k přemýšlení i praktické rady, jak invividuálně vyložit řeč snů. Kniha také obsahuje lexikon snových symbolů. Proč sníme? Odkud pocházejí snové obrazy? Sní ženy jinak než muži? co znamenají snové symboly a jak je můžeme využít? Knížka Obrazy našich snů dokáže zodpovědět každou otázku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94683/obrazy-nasich-snu-94683.peg 4.25
Žánr
Duchovní literatura, Esoterika, astrologie, okultismus
Vydáno, Knižní klub
Orig. název

Bilder unserer Träume verstehen, 1995

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Obrazy našich snů

knihyKeMne
20. dubna

Po prvních stránkách knihy jsem nedočkavě běžela nahlédnout do komentářů. Proč? Autorka popisuje, jak si vytvořila skupinku lidí, se kterou si navzájem pomáhali vykládat své sny. Ano, takovou skupinku bych brala! A tak jsem zde hledala, jestli jsem jediná, kdo pocítil to puzení.

Autorka předkládá poměrně logickou úvahu, že vlastní sen může rozšifrovat zas a pouze jeho autor. Ovšem tím, že se o svůj sen podělí, dostává možnost se jím zabývat víc do hloubky, a ostatní členové skupinky (i kdyby jen jeden) mu můžou svými dotazy pomoct dojít k sebepoznání nahlížením na sen z různých aspektů. To je přece úžasné.

Lidičkové, co se chcete zabývat svými sny, kde jste? Ozvěte se mi :-) V dnešní elektronické době už nejsme závislí na osobních setkáních... Moc ráda budu S NĚKÝM pokračovat ve výkladech, odkrývání symbolů je návykové :-) Moje výzva platí na dobu neurčitou, tedy i když se k tomuto textu dostanete po několika letech a budete mít zájem, určitě mě kontaktujte!

Zpátky ke knize. Autorka nejprve popisuje praxi, užitek, jaký může práce se sny přinést, rozborem ve skupince. Věnuje se potom různým oblastem, např. jak se ve snu můžou projevit vztahové nebo existenciální problémy, hledání smyslu života, výzva ke změně...

Část knihy věnuje i symbolům a archetypům, kdy zdůrazňuje, že ve výkladu má prioritu to, co daný symbol znamená pro konkrétního snícího, tedy, lidově řečeno, co snícímu napovídá jeho selský rozum. Až potom si lze vypomoct významem obecným, jak je chápán v jeho kulturním prostředí.

Zní to přece všechno tak logicky!

Na závěr je uvedena trocha teorie - představen Freud, Jung, jejich následovníci, nějaké ty věci, co se o snech učí v rámci psychologie, pokusy o kategorizaci snů a historie významu snů pro různé kulrury. Celkově tedy dostanete ucelené informace, včetně dostupné další literatury, a přitom je knížka tak útlá.

Doporučuji spolu s knížkou Tajemství dvou partnerů jako základ, na kterém lze stavět při výkladech snů.

Doporučujeme

Schody do nebe
Schody do nebe
Celestinské proroctví
Celestinské proroctví
Zasvěcení
Zasvěcení
Ženy, které běhaly s vlky
Ženy, které běhaly s vlky

Autor knihy

Podobné knihy

Kniha Obrazy našich snů je v

Přečtených7x
Knihotéce7x
Chci si koupit1x
dalších seznamech1x