Obrazový průvodce módním světem Barbie

Obrazový průvodce módním světem Barbie https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/110146/bmid_obrazovy-pruvodce-modnim-svetem-bar-64dbdb62b1ffe.jpg 5 9 3

Tato pozoruhodná kniha podniká výpravu do minulosti a soukromí nejslavnější světové modelky a mapuje její vývoj i nesčetné proměny. Vydáno se souhlasem firmy MATTEL INC., tvůrcem panenky Barbie. HLAVNÍ VÝTVARNÝ REDAKTOR: Lisa Lanzarini HLAVNÍ REDAKTORKA: Marie Greenwood GRAFICKÝ NÁVRH: Laia Roses REDAKTORKA KONZULTACÍ: Jacqueline Jackson HLAVNÍ VÝTVARNICE: Jacquie Gulliver HLAVNÍ REDAKTORKA: Karen Dolan ZLOM: Jill Bunyan a Andrew O´Brien VÝROBA: Jo Rooke a Nicola Torode PORADCI: Carol Spencer a Robert Opie TEXT: Marie Greenwood, Jacqueline Jackson, Robert Opie a Carol Spencer... celý text

Pro děti a mládež Encyklopedie
Vydáno: , Egmont (ČR)

A Visual Guide to the Ultimate Fashion Doll , 2000

cuzan
02.09.2023 5 z 5

Krásný historický exkurz do světa panenky Barbie do roku 1959 až po současnost, respektive do roku 2000, kdy kniha vyšla. Jako malá jsem z teto encyklopedie byla nadšená a rozšířila mi obzory o světě Barbie, její rodině a kamarádech, což se v českém prostředí nikdy moc nerozlišovalo, barbína byla barbína. Tak jsem si cenila těch nuancí a něco se i dozvěděla. Kromě toho kniha jakožto obrazový průvodce obsahuje spoustu fotek, a bylo super listovat, nacházet ty svoje barbíny a po některých prostě toužit. A nutno přiznat, nadšení z této knihy přetrvává i do dneška.

Mi-šu-le
20.02.2015 5 z 5

Ráda na tuto knihu vzpomínám, občas si ji jen tak prolistuji.

Mitsuki
10.02.2012 5 z 5

Jako malá jsem u této encyklopedie prožila opravdu fascinující zážitky listováním mezi tolika panenkami. Které děvčátko alespoň tajně nemrklo po této hračce? Když dnes vidím televizní spot na bárbíny, jímá mě hrůza. Panenky se staly silně spotřebním zbožím, urvané hlavičky a nožičky bárbínek se válí v kdejakém dětském koutku. S touto knížkou si ale krásně osvěžíte časy, kdy Barbie něco znamenala. Jak praví Ruth Handler ve své předmluvě "Barbie, oblečená do okouzlujících "dospěláckých" šatů, mohla být vším, čím chtěly být její malé majitelky."

Kniha Obrazový průvodce módním světem Barbie je v