Obratník noci

od:


KoupitKoupit eknihu

Ve floridském Miami dochází k bestiálním vraždám těhotných žen i nenarozených dětí. Pátrání po pachateli dovede hlavního detektiva až do tajemného světa šamanizmu a dávných rituálů. Román je zčásti psán formou deníku, který si píše mladá žena. A právě ona je klíčovou postavou při odhalení a objasnění celého případu.

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/22016/obratnik-noci-22016.jpg 4.234
Série:

Gruber (1.)

Orig. název:

Tropic of night (2003)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Metafora
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Přidat komentář
babicka_amalka
22. května

na můj vkus příliš mnoho popisů rituálů a zvyklostí různých kmenů, příliš mnoho "magie"; silné proškrtání by jinak zajímavému námětu dost prospělo;

trudoš
22.05.2015

Dějové rozvržení románu Obratník noci je složeno hned ze tří linií a každá je v jiném vypravěčském stylu. A to je jen rozehrávka perfektně zvládnutého řemesla. Další zvláštností oproti jiným thrillerům je autorova záliba v popisech. Téměř polovinu knihy tvoří antropologické poznatky ze života různých primitivních kmenů a především jejich rituálů. Uznávám, že to zní divoce, ale faktem zůstává, že jsem se u čtyřsetstránkového románu, který se prakticky rozjede až někde v polovině, nenudil ani na vteřinku. V autorově podání všechna ta vata tak nějak zvýrazňuje reálnost příběhu, až jsem byl i já, starý nevěřící Tomáš, chvílemi na pochybách, co by mohla být pravda a co jsou jen výplody fantasty. Jak jedna z postav románu říká: „Dva lidi objeví neutrio, a hned se to pokládá za seriózní vědu. Deseti tisícům lidí se na sicilském kopci zjeví Panna Marie, ale to se označí za masovou hysterii…“ Fox Mulder by plesal blahem.

KKK
17.01.2012

Hodně napínavé a konec docela překvapí.

Štítky

šamanismus rituály a obřady Afrika

Autor a jeho další knihy

Michael Gruber

Michael Gruber
americká, 1940

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených2x
v Přečtených41x
v Doporučených3x
v Knihotéce38x
v Chystám se číst9x
v Chci si koupit3x