O zvířátkách a divných věcech

O zvířátkách a divných věcech
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/498781/bmid_o-zviratkach-a-divnych-vecech-mp6-498781.jpg 4 17 17

Vtipné moderní pohádky se svéráznou atmosférou, plné humoru, nonsensu a fantazie. To vám byla jednou taková tenká knížka a ta byla plná roztodivných zvířátek a věcí. Mohlo by se zdát, že ta knížka nemá ani hlavu, ani patu. Na jedné z posledních stránek se v ní kupříkladu zabydlela nepořádná kometa. Jinde zase mezi řádky odpočívá v garáži maličké bleděmodré cililink autíčko, které bude za chvíli potřebovat pomoc. O pár listů vpředu zrovna vstává stonožka, zívla si, protáhla se a povídá: „Úúú-f! A dnes půjdu na fotbal.“ A uprostřed toho všeho se chystá nastoupit do rakety kvíčala. Že nevíte, co nebo kdo to je? Nu, má zobák dlouhý jako pinzetu a letí na žížalí hvězdu. Že to ani trochu nedává smysl? Že se tu dějí divné věci? No bodejť by ne, vždyť tohle je kouzelná knížka!... celý text

Michla76
23.09.2013 5 z 5

Tato kniha je vskutku tím, co se dá od Aloise Mikulky čekat. Originální napínavé a citlivě humorné příběhy, které samozřejmě končí dobře. Nudných klišé se tu nedočkáte. Ostatně těžko od člověka, jenž se nezdráhá nazvat Zlatovlásku potvorou jednou (ne v této knížce).
Moje nejmilejší dětská kniha od doby, co umím číst. Měly jsme ji se ségrou po strýcích. Naštěstí. Dělá mi radost dozdvědět se cestou Databazeknih, že Alois Mikulka se konečně dostává do čítanek. Pro jemnou a tvárnou dětskou duši a fantazii ideální autor.

tyzik.cejka
14.05.2013 odpad!

tato kniha je asi to co se dá od Mikulky čekat děsivé nudné příhody které se napíšou nakreslí zrontlujou se chyby a pak se to vydá autoři dětských knih příjdou vitisknou to a daj to do čítanky copak si nenašli lepší knihu než tohle