O ženách a lásce

O ženách a lásce https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/206783/bmid_o-zenach-a-lasce-206783.jpg 4 72 28

Ženy jsou složeny z mnoha barevných provázků. Člověk nikdy neví, za který má zatáhnout. Ať už zatáhne za jakýkoli, vždy se stane něco, co vůbec nečeká… Nová kniha Edith Holé vypráví silný příběh o ženách, šílených nápadech, vyrovnávání se s vlastním životem, různých druzích lží, ale především o lásce. Autorka opatrně vystřihuje záhyby příběhu tří žen, dvou matek a jedné dcery. Román o surogačním (náhradním) mateřství ukazuje jev, který je díky medicíně už mnoho let možný, není zakázaný, ale ani legislativně zcela upravený, a tak se často odehrává tajně a bez jasných pravidel. Spojení matky a dítěte ovšem není možné přerušit... celý text

cace
04.08.2015

Abych se s přečtením knihy nějak vypořádala, hned jsem šla napsat komentář. Do knížky jsem se hned začetla, ale jako by autorka v polovině přehodila styl psaní. Děj začal uvadat a přícházely "rádoby" hlubší myšlenky. Úplně to ujelo do nějaké mystiky, ke konci mi to opravdu šlo na nervy. Nechci vůbec protlačovat svůj subjektivní názor, ale je to škoda, protože v první půlce bylo nakročeno k super dobré knize a pak se to dost rozplizlo a natahovalo do neúnosné míry. Další knížku autorky si ale nepochybně půjčím. Dokáže to, jen to chce dodělat a nespěchat.

bookcase
08.06.2015 4 z 5

Moje první setkání s tématem surogátního mateřství. Zajímavé.

Lidka
02.11.2014 3 z 5

Pro mne zajímavé téma o surogátním mateřství / embryo biologických rodičů donosí náhradní matka – tedy žena, která svolí k zavedení embrya do své dělohy/ , tedy příběh o tom kdy jedna žena odnosí a porodí dítě jiné ženě. Jaký má pak k dítěti vztah, ví předem, že dítě "předá" , ale je to tak jednoduché jak se zpočátku zdálo? Určitě doporučuji k přečtení , hlavě pro zajímavý námět.

To téma ve mne vzbudilo zájem trochu zapátrat jak je to v realitě, ne v románě. Ne vždy jednoduché. Pokud ještě dítě chtějí obě matky, je to v podstatě ta lepší varianta. Horší je, je-li tomu naopak. To se stává, když se narodí dítě postižené, ....

1alena1
25.09.2014 5 z 5

Velmi zajímavé téma a přestože si nedovedu ani trošku představit prožití takové situace "na vlastní kůži", tak kloubouk dolů před ženami, které se pustí do takového "dobrodružství" se všemi riziky, které náhradní mateřství přináší. Nejsem příznivcem ani odpůrcem podobných adrenalinů, chce to notný kus odvahy a chápu i zvláštní situaci pro mužskou část takového ženského umanutí. Je to moc složité. První část knihy jsem přečetla na jeden zátah - nešlo odejít, později už se příběh trochu rozvláčněl, ale zase nutil k jinému přemýšlení.
Knížku doporučuji, jsem ráda, že mi ji náhoda přinesla do cesty a čím dál je mi líto, že nemám čas přečíst všechno, co bych chtěla.

magnolia
23.09.2014 3 z 5

Začátek a první polovina knihy moc dobrá. Téma, o kterém jsem nic nevěděla, odlišné hrdinky a rušný děj. Ovšem část s dospělou Sárou mi připadala rozvláčná až nudná a vlastně mě úplně přestala bavit. A nedokážu pochopit, že je někdo schopný dobrovolně podstoupit proces náhradního mateřství (že se nastávající matka těší, až se dítě narodí a ona se ho vzdá a někdo jiný bude mít radost).

Alma-Nacida
25.08.2014 5 z 5

Velmi zajímavá kniha, nejen tématem, které vnímám spíš jako katalyzátor mezilidských vztahů. Kniha je i velmi dobře napsaná, četla jsem celou noc až do konce. Doporučuji.

4xab
14.08.2014 5 z 5

Zajimava knizka. Zajimava, zajimava a jeste jednou zajimava. A skvele napsana. K tematu se nechci vyjadrovat, citim to jako hodne soukromou vec. Vyborna kniha.

JanaDor
11.06.2014 5 z 5

Téma surogátní – náhradní mateřství mě vždy zajímalo. Pro mě ta možnost, že nosím devět měsíců dítě, cítím ho, je se mnou a pak se ho vzdám, je nepředstavitelná. Ale zase mít své biologické dítě je nádherná příležitost pro tu druhou stranu. Velice ošemetné téma do kterého se autorka pustila. Byla jsem na knihu zvědavá a totálně mě překvapila. Dostala mě tak jak dlouho žádná. Jsem citlivka, takže vám musí být jasné, že mi i slza ukápla. Silný příběh, který stojí za přečtení. V hlavě ho budu mít dlouho. Kniha se dobře četla, chvílemi jsem ji musela odložit, abych to vše vstřebala. Autorce se velmi barvitě podařilo vykreslit duši ženy matky z více pohledů. Chtěla jsem oběma pomoct. Nejraději bych jedné dítě nechala a druhé dala dítě z děcáku, které má právo také vyrůstat v milující rodině. Ale situace nebývá jen černobílá. Vřele doporučuji.