O touze po nemožném a další příběhy našeho nevědomí

O touze po nemožném a další příběhy našeho nevědomí https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193090/bmid_o-touze-po-nemoznem-a-dalsi-pribehy-TLD-193090.jpg 4 12 4

Předkládaná kniha je souborem anamnéz, nasbíraných za 25 let autorovy praxe, které podává jako krátké povídky, ale pravdivé a dojemné způsobem, jakým to beletrie nedokáže. Autor se v nich nesnaží ukázat nějaký systém nebo metodu, nechává každý případ mluvit sám za sebe. V těchto intimních portrétech skutečných osob se čtenář setká s homosexuálním profesorem, který si uvědomil svou orientaci až ve svých sedmdesáti letech, s nepořádnou dívkou, která se počůrává do postele ve svém příliš pořádném domově, s autorovým otcem, který odmítá poznat místo svého dětství, odkud rodinu vyhnali nacisté. Tím, že Grosz převádí životní příběhy svých pacientů do povídek s (aspoň částečným) rozřešením, čtenáři umožňuje vidět, jak psychoanalytický přístup může pomoct lidem se – aspoň trochu – změnit anebo přijmout věci, které nemohou změnit.... celý text

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Examined Life , 2013

Radimka
01.08.2023

Tak tohle mě nebavilo. Z ordinace psychoterapeuta - fajn, ale nuda a nic nevypovídající příběhy. Nedočteno

sira
11.10.2017 2 z 5

Knihu jsem objevila včera v Levných knihách - takže kdyby jí někdo sháněl, je za výbornou cenu. Souhlasím s předchozím komentářem - čekala jsem něco hlubšího, na druhou stranu - k určitému zamyšlení nad sebou mne přivedla, takže snad si z ní každý něco vybere.

HannyC
03.10.2017 2 z 5

Knihu jsem zakoupila s cílem dozvědět se více o zkušenostech lidí s kouzelným světem jejich podvědomí. Jaké zklamání. Autor "jen" vypichuje obecné pravdy psychoanalytiků aniž by sděloval cokoliv zajímavého. Z celé knihy mi byla přínosem pouze tato věta:
Když nenajdeme způsob jak vyprávět svůj příběh, bude on vyprávět nás.
Proto dvě hvězdy. Pokud chcete poznat OPRAVDOVÉHO profesionála, doporučuji knihy p. Siegela nebo p. Weisse.

petaSk
03.05.2014 4 z 5

Zajímavé lidské příběhy, které dávají nahlédnout do duše jiných. Ale nejsem zase takový optimista, abych si nemyslela, že autor věděl, proč právě vybírá ty které případy, a tak s námi lehce manipuluje. Mnohé z nich vyzní do ztracena, jsou bez konkrétního závěru a zdánlivě nám tak mají nechat prostor k přemýšlení. Přitom autor pomoci správně zvolených slov a nitě, která se příběhy line, nám podsouvá, co je správné, abychom si mysleli. Ale tento fakt je tak jemný, že to možná ani nepostřehnete.

Stephen Grosz
americká, 1952
2013  72%O touze po nemožném a další příběhy našeho nevědomí
2016  0%Skúška životom

Kniha O touze po nemožném a další příběhy našeho nevědomí je v