O mašince Tomášovi 06

O mašince Tomášovi 06 https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94732/o-masince-tomasovi-6-94732.jpg 4 17 5

O mašince Tomášovi série

Hu-húúúú! Užitečné mašinky už jsou znovu tady a chtějí se s vámi podělit o pět dalších příběhů, které zažily na ostrově Sodor. Jejich hrdiny jsou tentokrát lokomotiva s úzkým rozchodem kol Peter Sam, Stepney, mašinka, co se jednou v noci málem ztratila, namyšlený vrtulník Harold, parní lokomotiva Emily a také stará modrá mašinka Edward, která je napřed ostatním pro smích, ale nakonec celému Sodoru ukáže, že ještě zdaleka nepatří do starého železa. (přebal knihy)... celý text

ElikaS
06.09.2021 4 z 5

Syn příběhy sodorských mašinek zbožňuje a i mě se poměrně hezky čtou, takže jsme se s chutí pustili i do této knížky. Je pravda, že příběhy jsou trochu nereálné, ale pořád je to pohádka pro děti, kde mašinky mluví, takže to mi vůbec nevadí a se synem se určitě pustíme do dalších dílů :-)

Litocha
09.04.2020 2 z 5

Když pominu fakt hrůzostrašnou výtvarnou podobu mašinek, ani příběhy mě nepřesvědčily. Jsou stereotypní, až příliš mravoučné a občas prošpikované i zjevnými nesmysly (plně naložená parní lokomotiva jistě vyhraje závod nad vrtulníkem). U dítka je celkem oblíbená, protože mašinky, ale já ji čtu vážně nerada.

jitka7
08.01.2020 4 z 5

Půjčujeme v knihovně a děti prostě mašinky milují. Takže je vracíme a půjčujeme zase znovu.

Jessybelle
15.09.2017 5 z 5

Jedna z knih, které je syn ochoten číst a baví ho, když trénuje čtení ve druhé třídě.

Selinute
05.12.2012 4 z 5

Knížka určitě zaujme nejmladší čtenáře. Je super.

Autoři knihy

Wilbert Awdry