O láske a sne

Po štúdiách venovaných otázkam umeleckej tvorby vychádzajú tentoraz štúdie venované láske, psychológii ľúbostného života a rozprávkovým obsahom v snoch.

https://www.databazeknih.cz/images_books/94_/94763/o-laske-a-sne-94763.jpg 3.85
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
Vydáno, Slovenský spisovateľ

Kniha O láske a sne

An-na
30.04.2018

Nie je to tak dávno čo som sa zoznámila s týmto majstrom uvažovania. Po prečítaní knihy Psychopatológia každodenného života som verila že O láske a sne bude z podobného súdku. Omyl. Kedysi som niekomu spomínala že čítam Freuda, načo sa ma dotyční spýtal: "To ten sexualný deviant?" Vtedy som nechápala, teraz je mi všetko jasné. Pri tejto knihe som sa najmä v prvej 3/4 chytala za hlavu, skŕčala nos či po prečítaní nejakej konkrétnej vety musela aspoň pol minúty hľadieť do blba. Okolo polky knihy mi začalo liesť na nervy Freudové až chorobné uvažovanie nad incestom s matkou, spájané s psychickou impotenciu dospelého muža. Či časté podceňovanie žien. Nečudujem sa, že nám pán Freud venoval len pár strán z ktorých mi i tak vyplynulo že ten muž o ženách vie veľký prd. (uznajme, že aj my ženy vieme často o samých sebe veľký prd). Kniha určite stála za prečítanie, najmä kvôli perfektnej časti o snoch. O penisoch, zlate a hovnách! Túto časť som bohužial čítala na ceste vlakom a pri mojich výbuchoch smiechu si o mne spolucestujúci museli myslieť že som sa komplet zbláznila. :)