O lanýžích, šampaňském a jiných požitcích ekniha

Proč si někdo pořídí další pár bot, ač jich doma má 399, druhou helikoptéru, pátý dům, sud plný kaviáru? Jaké to je mít dům plný služebných, jezdit limuzínou či bydlet v nejlepších hotelech? Peter Mayle chtěl znát odpovědi na tyto otázky, a tak se pustil do několikaletého výzkumu životních zvyklostí bohatých lidí. Všechno si na vlastní kůži vyzkoušel a výsledek s lehkostí a typickým jemným humorem sepsal. Soubor pětadvaceti fejetonů vás provede po světě bohatství a luxusu, dozvíte se, kde si nejlépe pořídit lanýže, abyste nenaletěli, jak přichází na svět pravé šampaňské, kterak si počínat při nákupu starožitností, co vás čeká, když si necháte šít boty na míru, či proč je vlastně lépe služebnictvo vůbec nemít. K bohatství však patří i útraty nedobrovolné, jako jsou právníci, tajné milenky či spropitné, a i o nich dovede Peter Mayle psát, jak je u něho ostatně zvykem, nadmíru zábavně....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/287678/o-lanyzich-sampanskem-a-jinych-pozi-FUx-287678.png 3.424

Acquired Tastes (1991)

Vydáno: (ekniha), Argo

ondras666
20.08.2016

Tahle kniha mě velice zklamala. Jako fanoušek tohoto autora jsem tedy čekal něco jiného. Jeho předešlé knihy jsou mnohem lepší, tahle mi připadá, že je to jen vykradení předchozích knih.

Fremr
12.06.2016

Peter Mayle v této knize požitkářsky vypráví o každodenním životě v luxusu. Kaviár, klobouky, obleky šité na míru, perfektně stará whisky, lanýže, šampaňské či boty. Knihu jsem četl úplně náhodou, potřeboval jsem něco odlehčenějšího a perfektně mi to káplo do noty. Já osobně vím, že luxus k životu nepotřebuji ani nevyhledávám. V této knize jsou ale každodenní radosti a strasti tohoto životního stylu vylíčeny naprosto dokonale, až tak, že máte chuť koupit letadlo, jít si vybrat novou košili na míru za několik tisíc dolarů, k tomu ještě boty, oblek a hurá vyrazit ochutnat svého prvního lanýže či pravé šampaňské. Parádní oddechová četba psaná s nadhledem, humorem a elegancí.

Marla
14.02.2016

Roztomilé povídání o luxusu - o kaviáru, šampaňském, botách a oblecích na míru.....vtipně a požitkářsky jak to dovede jen Peter Mayle.

Peter Mayle

Peter Mayle