O císařskou korunu

O císařskou korunu https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38544/bmid_o-cisarskou-korunu-JdG-38544.jpg 3 10 3

Historický román z doby posledních přemyslovců je věnován vyhlazení rodu Štaufovců a vzniku říše pod vládou prvního Habsburka. Celým vyprávěním se vine tajuplný příběh neznámého starého muže, který vystupuje jako císař Fridrich, zemřelý před 30 lety. Neznámý cizinec se pohybuje vždy tam, kde žije některý z rodu Štaufovců a stává se řízením osudu vždy svědkem jeho smrti. Rudolf Habsburský, pro něhož vystoupení cizincovo znamená konec jeho nadějí na císařskou korunu, dá muže zatknout a upálit. Jeho smrtí mizí zároveň ze světa možnost skutečně se dopátrat, kdo vlastně tajemný muž, tolik podobný císaři, opravdu je. Román je psán velmi poutavě.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Práce

Im Schatten des Staufers , 1963

Back
27.07.2018 4 z 5

Méně náročné čtení, ale velice poučné, nevěděl jsem, že se v naší historii objevila postava císařova dvojníka. K tématu mohu jen doporučit knihu Nepravý Nero od L. Feuchtwangera. :)

rastislav5709
17.07.2017 4 z 5

poučná, zaujímavá

Venezia
22.07.2014 3 z 5

1285 bol v meste Wetzlar popravený Tile Kolup, ktorý sa vydával za (už 30 rokov mŕtveho) cisára Fridricha II., bol mu veľmi podobný a vedel detaily z jeho života. Autorka sleduje život sokoliara, ktorý slúžil posledným Štaufovcom. Na konci knihy je rodokmeň Štaufovcov, mapa vtedajších nemeckých a talianskych štátov a chronológia udalostí, vpredu je zoznam hlavných postáv. Kniha nie je zlá, ale chýbajú pocity postáv a "das gewisse Etwas", ktoré čitateľa vtiahne do deja a nepustí.

13. století Německo

Ingeborg Engelhardt