Sněhurčina rakev

Sněhurčina rakev https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424890/bmid_snehurcina-rakev-krn-424890.jpg 4 94 26

Nyströmová & Forssová série

Švédsko 1972: Mladá, krásná nevěsta zmizí beze stopy během svatební hostiny společně se svým adoptivním bratrem Herbertem. O necelých padesát let později se její kostra objeví ve skleněné rakvi na zahájení výstavy sklářského umění. „Sněhurčina rakev“ měla být špičkovým exponátem sklářského muzea. Namísto skleněné kostry je však uvnitř skutečná lidská kostra ve svatebních šatech. Gunnar Gustavsson, předseda představenstva firmy Gustavsson Glas AB, tvrdí, že jde o tělesné pozůstatky jeho ženy Berit. Má totiž stejné šaty jako na svatbě před padesáti lety. Je to nepovedený vtip, nebo jde skutečně o Gunnarovu ženu? Vyšetřování se ujímají Ingrid Nyströmová a Stina Forssová...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Schneewittchensarg: Ein Fall für Ingrid Nyström und Stina Forss , 2019

ennlady
24.05.2020 5 z 5

Moje první setkání s touto autorskou dvojicí a musím říct, že setkání skutečně velmi milé. Vůbec nechápu, jak jsem je mohla tak dlouho opomíjet. Plně souhlasím s komentářem katariny5544, protože se taky počítám mezi ty čtenáře, co mají rádi pozvolné vyšetřování, skládání mozaiky, výslechy svědků, sbírání informací, byť po malých zrníčkách, to je prostě ono. Příběh na počátku vypadá jako docela fádní detektivka, ale pomalu se z něj stane něco naprosto úžasného. Každý člen vyšetřovatelského týmu postupuje krok za krokem, aby nakonec všechno do sebe zapadlo včetně toho, co vypadalo, že s tímto zločinem nemá nic společného... Mimoto i každý člen má svůj životní příběh, který je čtenáři předkládán, aniž by to obtěžovalo, což se taky v některých detektivkách stává. Bohužel jsem zjistila, že tento příběh je už sedmý v pořadí z této série, ale ne že by to až tak vadilo.... A rozhodně budu shánět díly předchozí a případné další. Prostě Sněhurka za mě velké ANO.

Avila
14.05.2020 5 z 5

Knihy této dvojice jsou prostě TOP.
Nápadité, propracované do detailu a každá je svým způsobem originální. Za mě naprostá spokojenost a už se těším na další pokračování osudů všech hlavních postav.

katerina5544
01.05.2020 5 z 5

Opět další vydařený díl. Je lepší číst tuto sérii od začátku kvůli postavám, jejich životy se vyvíjejí. Příběh opět originální,promyšlený a vysvětlení toho co se vlastně stalo....wow, výborný nápad! Trošku jsem ke konci tušila, ale úplně neuhádla :) Nicméně kniha je spíš pro ty,které baví vyšetřování krok za krokem a chtějí si čtení opravdu užít než číst omletou mainstreamovou klasiku o brutalnim sériovém vrahovi (jako např Bryndza apod). Vše je vysvětleno a určitě nás čeká další díl :)

Jana.Kuc
19.04.2020 5 z 5

Čím novější kniha této dvojice, tím lepší a napínavější příběh. Mám přečtené všechny (od Motýlího domu ke Sněhurčině rakvi). A vzhledem k tomu, jak to všechno končí (otevřeně u příběhu Stiny), bude určitě další kniha. U spisovatelské dvojice bych se nebála přirovnání k Lars Keplerovi či Stieg Larssonovi.

Zlatinka.Emilly
13.04.2020 3 z 5

Kniha ve mě vytvářela docela zmatek příběhu. Myslím si, že bylo pospáno zbytečně mnoho stránek. I když námět se zdál zajímavý, rozhodně bych ho raději přečetla z pera Cartera nebo mých jiných oblíbenců. Konec mě překvapil, ale jak říkám, té omáčky bylo víc než dost. Nejlepší na tom byl závěr knihy, kdy probíhal nelítostný boj jedna ku sedmi, jen bych ráda nějaké vysvětlení o otci Forssové, které knize ubralo na dokončení příběhu.

cornetka
12.04.2020 5 z 5

Severské thrillery a krimi mám ráda, jsou pro mě zárukou dobrého čtení a sázkou na jistotu. Stejně tak to platí v tomto případě. Příběh mě chytil hned od začátku a bavil po celou dobu čtení. Trochu jsem měla problém se švédskými jmény, nicméně v porovnání s dějem je to drobnost, která se dá přehlédnout. Vyšetrování bylo rozsáhlé a napínavé do poslední stránky. Líbilo se mi i seznámení s osobním životem vyšetřovatelů, díky kterému líp pochopíte, proč se chovají tak, jak se chovají. Jednoduše řečeno – Sněhurčinu rakev určitě doporučuji!