Nožem učím rybu křičet

Nezvykle tradicionalistické veršotepectví archaických forem (alexandríny, akrostichy, rispety, sonety…) na jedné straně, a přidrzle krátké vypointované veršovánky s humorem černějším než uhelné sklady na straně druhé tvoří nezřený manželský pár, který vás rád pozve do své italské domácnosti. Nebojíte-li se otevřít Pandořinu skříňku s nadšením dítěte rozbalujícího svůj vánoční dárek a chcete-li si potykat s resuscitovanou literární dekadencí, která právě probuzena ze své klinické smrti opětovně hárá, pak se na vlastní nebezpečí vydejte tam, odkud už nebude návratu…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/425956/nozem-ucim-rybu-kricet-Qxw-425956.jpg 3.54
Literatura česká, Poezie
Vydáno, Kampe

Kniha Nožem učím rybu křičet

fusshoku
19.05.2020

Pokud se vám naskytne příležitost knihu někde ukrást, tak ji vemte, ale jinak nedoporučuji kupovat.

Zaprvý, vím, že dekadentní tendence kážou chválit HNUS, ale takhle hnusné grafické zpracování jsem ještě neviděl. Na každé straně vodoznak lebky s hnátama a čísla stránek drží kostlivci.

Básničky jsou až přespříliš podobné Krchovskému, nejde o inspiraci, spíš bych to nazval vykrádáním. Kvalitativně však nedosahují takové úrovně, jako u zmíněného mistra, punchlajny jsou ve většině případů očekávané a básně formálně nedotažené - rytmus často nesedí, přitom by stačilo vyměnit pár slov. Dekadentní humor mnohdy k smíchu, ale ne pro to, že by byl vtipný.

Jessi se budu někdy nudit, tak po tom šáhnu, ale jinak to nehodlám číst.

Kamil Princ
česká, 1987

všech 9 knih autora

Kniha Nožem učím rybu křičet je v