Nové lidstvo v nás

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Stále více lidí vnímá, že se naše civilizace blíží k neblahým koncům. Drancujeme přírodu, vykořisťujeme jeden druhého, dochází k úpadku morálky, úplatní politici slouží zištným zájmům podnikatelů, korupce zasahuje zákonodárnou, výkonnou i soudní moc. V čem spočívají příčiny tohoto nedobrého stavu a zda existují východiska, řeší tato kniha. Vychází z toho, že příčiny tohoto systémového selhání civilizace spočívají v našem pokřiveném obrazu světa - východisko je tedy v jeho narovnání a uzdravení. Naše intelektuální vědomí musí učinit rozhodný krok k vnímání duchovní reality. Kniha podává srozumitelný návod, jak takové intuitivní vědomí rozvíjet a položit tím základy skutečně lidské společnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/144873/nove-lidstvo-v-nas-144873.jpg 53
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Nové lidstvo v nás

Spajdy
10.09.2015

Přečteno jedním dechem - a rozhodně ne naposled. Tahle knížka je jako květina - začíná ze semínka (vyprávěním o instinktivním vědomí dřívějších lidí a jeho dozvucích, které se mi hodně líbilo) a končí nádherným květem. Autor si uvědomuje, na základě mnoha zkušeností, jak smyslových, tak nadsmyslových, kam se musí lidstvo ubírat, nechce-li mít skutečné peklo na Zemi, protože, jak správně říká, to tu ještě zdaleka není a může být mnohem hůř.
Je tu také krásná charakteristika dnešního intelektuálního vědomí a varování, abychom si na něm zase tolik nezakládali, neboť je jen nutnou zastávkou před výstupem k vědomí mnohem vyššímu. Bez jeho překonání bude sílit pouze egoismus, boj a strach, což jsou tři základní charakteristiky dnešní společnosti a potažmo i onoho intelektualismu.
Líbí se mi také sestavení meditačních cvičení, vhodných i pro ničím podobným nepolíbeného člověka. Třeba o haiku jsem dosud nic nevěděl, přitom to je tak geniální věc, až se tají dech. :-) Takový druhý level zenových koanů... a o dalších cvičeních na imaginaci, inspiraci a intuici raději pomlčím, protože ty se musí jedině prožít.
Je to moje první kniha od Hradila, ale rozhodně ne poslední. Díky za ni ^^

filipika
17.04.2014

Kniha splnila má očekávání. Vybízí k zamyšlení i meditaci, poskytuje zajímavé souvislosti - jako všechny publikace od Radomila Hradila.