Nové dětství - Jak vychovávat děti, aby prospívaly v digitalizovaném světě

Nové dětství - Jak vychovávat děti, aby prospívaly v digitalizovaném světě https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449944/mid_nove-detstvi-jak-vychovavat-deti-ab-m9X-449944.jpg 2 6 3

Kniha Nové dětství nabízí nový, revoluční pohled na moderní technologie, kterým jsou naše děti denně vystavovány. Ve světě, kde hraní videoher a používání internetu dětmi vzbuzuje obavy a inspiruje k množství výzkumů, zabývajících se dopadem těchto vlivů na vývoj našich děti, nabízí Jordan Shapiro na první pohled až překvapivě tolerantní přístup. Skutečně dělá hraní videoher z dětí zombíky a připravuje je o poctivé dětství? Nebo je naopak může jistým způsobem rozvíjet? Vždyť mezi jejich a naším dětstvím vlastně ani nemusí byt takový zásadní rozdíl. Shapiro nejenže nabízí jiný úhel pohledu, navíc dobře vysvětlený a podložený fakty, ale v jisté části se jeho kniha mění na povinnou příručku pro rodiče. Oddělit děti od moderních technologií a sociálních sítí je dnes nemožné. Ale díky autorovým postřehům a radám můžeme děti naučit využívat je zodpovědně a bez negativních následků. Kniha Jordana Shapiro vám neřekne, že máte dětem všechna moderní lákadla vzít, protože jsou špatné. Naučí vás však, jak děti do digitálního světa vyslat natolik připravené, aby na ně tento svět nepůsobil destruktivně.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Rodina
Vydáno: , Noxi
Originální název:

The New Childhood: Raising kids to thrive in a digitally connected world , 2019


více info...

Přidat komentář

nicandra
24.05.2022 2 z 5

Stručně: jak vychovávat děti pro budoucnost v digitálním světě? Hrajte s nimi počítačové hry, vedle sebe na pohovce si to hraní vzájemně komentujte, hlavně je nijak neomezujte, však proč by měly přestávat jen kvůli tomu, že si s nimi chcete povídat, nebo kvůli večeři... Vrcholem bylo, když tvrdil, že děti vlastně pro budoucnost nebudou potřebovat žádné informace ze současné školy (nebudou umět dělení, ale budou umět vkládat data do excelovské tabulky). Zajímavá byla myšlenka, že propletenost řecké mytologie odpovídá youtube, ale když říkám “zajímavá”, tak je to spíš jako potrava k přemýšlení, ne že bych to viděla úplně stejně.

Turmee
05.05.2021 odpad!

Tak tohle je katastrofa. Nic horšího jsem snad nikdy nečetla.
Když odhlédneme od šíleného překladu a zřejmě neexistujicí korektury, tak nám zůstane jen bezduchá slátanina nahodilých myšlenek, úryvků z historie a "fancy" cizích slov.
Autor si vybírá jen ty výzkumy, které podporují jeho myšlenku, ostatní míjí bez povšimnutí nebo je shazuje prostým "ne". Naprosto ignoruje biologické a fyziologické potřeby a zákonitosti. Věty a myšlenky se několikrát opakují (občas v úplně stejném znění), oslí můstky nabývají nekonečných rozměrů, protiřečící si informace jsou předloženy snad na každé stránce.
V celé knize se nenajde žádná praktická rada. Snad jen kromě návodu - nenechávejte děti v digitálním světě samotné a bez průpravy.
Přestože je na konci každé kapitoly pokus o shrnutí, jde o dvoustránkový elaborát, který neshrnuje vůbec nic.

A to jsem ještě neřekla nic o obsahu. Ten sám o sobě nestojí za nic a bylo by to na další dvě strany. Snad jen úryvek, který podává představu o celé knize:
"Musíme opustit svou loajalitu k povrchní ornamentálnosti zbytečných systémů správy informací. Musíme si přestat myslet, že technologické zbytky našich dřívějších nepoddajných centralizovaných byrokracií jsou zásadními komponentami učebního procesu."


majushka
08.01.2021 2 z 5

Bohužel se mi kniha nelíbila. Špatně se mi četla, jelikož souvětí byly dlouhé, nedávaly smysl a navíc jedna myšlenka byla řečená 5x jinak. Pár myšlenek se tam našlo přínosných, ale na to, že kniha má 347 stran, tak to bylo dost málo. Nemůžu tedy nikomu doporučit. Za mě to byla spíše ztráta času.

Štítky knihy

děti výchova technologie

Autorovy další knížky

2020  33%Nové dětství - Jak vychovávat děti, aby prospívaly v digitalizovaném světě
2022  %Moderní otcovství: Role otce v 21. století