Nostradamus: jak se z podivínského renesančního astrologa stal moderní prorok zkázy https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207998/bmid_nostradamus-jak-se-z-podivinskeho-r-fVZ-207998.jpg 3 6 2

Jméno Nostradamus všichni známe, ale kdo byl tento muž ve skutečnosti? Proč byla jeho proroctví v renesanční Evropě tak vlivná a proč se po dalších pět století stále znovu objevovala? A co vypovídá Nostradamova vytrvalá přítomnost na Západě o nás a o našem světě? Historik Stéphane Gerson svou knihou Nostradamus zve čtenáře na cestu zpět v čase, aby mohli prozkoumat život i posmrtný život Michela de Nostredame, astrologa, jehož Proroctví byla vykládána, postupně přijata všemi médii a nakonec se přeměnila v moderní evangelium zkázy. Kdykoliv se zdá, že vstupujeme do nové éry, kdykoliv jsou zpochybňovány nebo ohroženy základy našeho světonázoru, nabízí nám Nostradamus jistotu a útěchu. V roce 1666 rozebírali hosté anglických večírků jeho čtyřverší o velkém požáru Londýna. V roce 1942 opírala židovská spisovatelka Irene Némirovská své naděje na přežití o Nostradamovu předpověď, že válka bude brzy u konce. A 12. září 2001 vykřikovali teenageři na brooklynských ulicích, že „tenhle chlápek Nostradamus“ útoky z 11. září předpovídal.... celý text

Literatura faktu Biografie a memoáry Historie
Vydáno: , Práh

Nostradamus: How an Obscure Renaissance Astrologer Became the Modern Prophet of Doom , 2012

buchio
26.02.2018 3 z 5

Cekal jsem vic ze zivota. Ale i tak prinosne info o tom jak se vyvijel fenomen predpovedi az do dnesni doby.

Princezna22
03.09.2017 3 z 5

Tak jsem si rozšířila obzory o Nostradamovi. Tohohle pana obdivuji a vždy mě jeho proroctví zajímala. Od knihy jsem ale čekala trošku více. Něco málo jsem již věděla takže jsem si jakoby dala opáčko. Ale část s Hitlerem mě docela dost bavila a překvapila.. Dávám tři a půl hvězdy :) mimochodem ta obálka je povedená.

renesance 16. století Francie proroctví astrologie Nostradamus

Autorovy knížky

2014  63%Nostradamus: jak se z podivínského renesančního astrologa stal moderní prorok zkázy