Nočný motýľ

Nočný motýľ https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484637/bmid_nocny-motyl-MqO-484637.jpg 4 6 2

Nevie, čo je to pokojný spánok. Veď stačilo, aby na chvíľu zabudla na svoj údel, a jej život sa obrátil naruby... Dva roky po nešťastí na školskom výlete je Dora opäť na výslní. Konečne je sama sebou a bolestivé spomienky na strednú školu pomaly blednú. Končí prvý ročník na fakulte žurnalistiky, hlavu má plnú prázdninových plánov, už musí iba spraviť poslednú skúšku a dokončiť článok do univerzitného časopisu. Na všetko je pripravená. Avšak len do chvíle, keď po neplánovanej nočnej prechádzke natrafí vo svojom byte na nepríjemné prekvapenie. S pomocou bezstarostného suseda Adriána odkrýva tajomstvá, ktoré poriadne zatrasú jej svetom. Naozaj niekoho vydesil nevinný článok pre školský časopis? Snaží sa ju niekto zmanipulovať alebo jej iba otvoriť oči? Jedno je isté. Ktosi je presvedčený, že smrť Dorinej spolužiačky nebola nehoda...... celý text

TerkinKnižnySve
07.11.2023 5 z 5

Nina Protušová - Nočný motýľ

Počet strán : 366
vydavateľstvo: @yoli.sk
žáner : detektívka

-----

Výborná kniha, ktorú by som skôr radila medzi psycho triller než detektívku.

Dej bol výborný, premyslený - téma namesačnost mi je veľmi blízka, takže pre mňa TOP.

Záhadná smrť spolužiačky na začiatku knihy vás dokonale vyvedie z mieri a vy čakáte na odhalenie ale teda čo bolo vlastne odhalené a prečo no to mi padla sánka, že sa dokáže dej takto strhnúť úplne inak.

Nemám viac, čo dodať snáď, že ďakujem autorke za kúsok strachu a veľkého premýšľania a dúfam, že sa dostanem aj k iným knihám, ktoré napísala a ďakujem za knihu v štafete

PollyFrank
27.02.2022 5 z 5

Ninin štýl mi sedí na 100%! Tak, ako pri Mire, dokázala ma dokonale zmiasť. Zbožňujem, ako vždy postupne vyplávajú na povrch zdanlivo nesúvisiace záhady, je ich čoraz viac a ja ako čitateľ takmer do poslednej chvíle nemám tušenia, čo je vlastne vo veci a prečo sa hrdinke neustále dejú všetky tie bizarnosti. Nine skrátka idú záhady od ruky. Všetko sa valí ako snehová lavína – spustí sa sled udalostí a kopia sa, až kým na konci nezistíme, že dohady, ktoré sme mali, boli úplne mylné :). A práve tak to má byť. Iba som si potvrdila, že od tejto spisovateľky prečítam všetko. Stojí to za to!!!

Nina Protušová
slovenská, 1995