Noční křídla

Noční křídla https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135778/nocni-kridla-135778.jpg 4 3 2

Příběhy tajných misí Charlese Pickarda, pilota, který se stal příslušníkem RAF ještě před započetím druhé světové války a v době jejího propuknutí byl příslušníkem 99. bombardovací letky a později se měl dokonce stát velitelem české 311. letky. Zúčastnil se známého Brunevalského náletu a do popředí veřejného zájmu se dostal za svou roli ve filmu F jako Freddie, jenž byl vyroben na základně RAF v Tempsfordu. Odtud jako pilot Lysanderu vzlétal na operace, které ho zaváděly hluboko do nepřítelem okupovaných oblastí, zejména při tajných nočních výsadcích agentů a zásob. Znovu a znovu úspěšně demonstroval svůj nevšední cit a schopnost pro noční létání. Ironií osudu zahynul, když se zúčastnil slavného náletu na věznici v Amiens.... celý text

Literatura světová
Vydáno: , Naše vojsko

Wings of night

HoperKH
27.05.2023

Kniha relativně zajímavá. Nejedná se však o předložení výsledku obsáhlejšího historického bádání na téma Charles Pickard, ale spíše o jakýsi autorův hold tomuto muži. Autor nejspíše moc informací o Pickardovi neměl a tak občas odskakoval od hlavního předmětu knihy k vedlejším informacím a osobám. Ale vždy jen něco zmínil a nechal již na čtenáři, aby si detaily k operacím a lidem jím zmíněným dohledal sám v jiných zdrojích. Ne úplně přesné jsou i některé detaily poslední "Pickovo" akce.
Styl psaní autora je vcelku příjemný. Občas má odlehčující formu, což ale v jeho pojetí stylu knihy není na škodu.
Co knihu neskutečně deklasuje (alespoň pro mne) je překlad. Překladatelka (bez znalosti odborné tematiky) buď při překladu děsně pila nebo děsně pospíchala. Nebo obojí. Překladatelských chyb jako takových tam není až zase tolik, ale překlepů a chybně napsaných slov bohužel přespříliš. Čím se blížil závěr knihy, tím chyb přibývalo. Madam se ani neobtěžovala cca polovinu odstranitelných chyb najít slovníkovou kontrolou...
Pokud bych o této "vlastnosti" knihy věděl, půjčil bych si ji v knihovně, ale rozhodně bych si ji nekupoval.

LaKrec
30.10.2013 5 z 5

Výborná kniha představující čtenářovi tajné mise plukovníka Pickarda a jeho poslední akci ,,Jericho".
Operaci ,,Jericho´´ dále popisuje i kniha od Jacka Fishmana - A zdi se hroutily.

Autorovy knížky

2004  87%Noční křídla