Noční jestřáb

od:


KoupitKoupit eknihu

Anglický spisovatel, Roger Darlington ve své knize přináší mnoho nového pro české čtenáře, neboť čerpal z dokumentů nám nedostupných. Kniha Noční jestřáb je na našem knižním trhu unikum, neboť je napsána Angličanem anglickému čtenáři. Není to memoárová literatura v pravém slova smyslu, neboť často opouští svého hrdinu, Karla Kuttelwaschera, a věnuje se jeho anglickým kolegům u perutě....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/105556/nocni-jestrab-105556.jpg 4.56
Orig. název:

Night hawk (1993)

Žánr:
Literatura naučná, Vojenství
Vydáno:, Svět křídel
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

tomash
17.06.2017

Kniha o Karlu Kuttelwascherovi, čs. stíhacímu pilotovi z druhé světové války, který zaznamenal nejvíce potvrzených sestřelů mezi čs. piloty v RAF 18 + 2 ve Francii. Proslavil se hlavně v nočních přepadových operacích, kdy za jasných měsíčních nocí, osamocen, lovil nad Francií vracející se německé bombardéry z náletů na anglická města. Speciální noční úprava, jednomístné stíhačky Hawker Hurricane, se skládala z přídavných nádrží a černého nátěru letadla. Takto bez radaru, či jakékoliv jiné pomoci sestřelil 15 letadel.
Knihu napsal po „Kutově“ smrti jeho zeť, rozený Angličan, opíraje se o vzpomínky přímých účastníků, novinové články a rozhovory z rozhlasu, které „Kut“ poskytoval po každé úspěšné akci.

TIP: Máte rádi Databázi knih? Podpořte ji v Křištálové lupě (Zájmové weby) - hlasujte zde.

Autor knihy

Roger Darlington

Roger Darlington
britská

Uživatelé mají knihu

v Přečtených9x
v Doporučených2x
v Knihotéce10x
v Chystám se číst5x
v dalších seznamech1x