Noční dravec

Z pracovního tábora uteče po dvacetiletém věznění muž přezdívaný Burák a prchá přes pouště severozápadní Číny. Před svým zatčením pracoval pro britskou tajnou službu, ale po návratu do Pekingu zjišťuje, že se mezitím vše změnilo a v nebezpečných uličkách velkoměsta mu hrozí smrt. Snaží se spojit se svými bývalými chlebodárci prostřednictvím novináře Philipa Mangana a nabízí tajné informace výměnou za vlastní život. Jeho tajemství je však cennější, než si kdokoli z nich dokázal představit, a Mangan se stále hlouběji zaplétá do pavučiny lží a intrik. Napínavý špionážní thriller z pera bývalého zahraničního korespondenta BBC v Číně vykresluje tuto kontroverzní zemi v nepřikrášlené podobě a pozvedá roušku nad špionážními praktikami tajných služeb. Noční dravec je autorovou prvotinou a zároveň prvním dílem plánované špionážní trilogie....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/346464/nocni-dravec-pmM-346464.jpg 3.627

Philip Mangan 1.

Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Kniha Zlín

Night Heron, 2014

Počet stran416
Jazyk vydáníčeský
PřekladIrena Steinerová
EdiceThrill (7.)
Vazba knihypevná / vázaná s přebalem
ISBN978-80-7473-527-1

Kniha Noční dravec

Boby17
26. listopadu

Knížka se mi líbila, byla zajímavá i napínavá - několikrát jsem s obtížemi vystoupil na správné zastávce :-) Nedokážu posoudit čínské reálie a fungování tajných služeb, ale každopádně mě do očí nic nesprávného "netřísklo". Dávám 4,8*, tedy zaokrouhluji na 5.

petrpospa

Hodně dobré! Mistrně napsaný pohled do světa neviditelných velkých bratrů. A je úplně jedno, na které straně stojíte, pod kontrolou jste všude. Ve velké Číně i v "demokratických" USA. Až mám strach, že budu do práce jezdit každý den jinou trasou a pravidelně demontovat svůj mobil po každém příchodu na pracoviště. A samozřejmě i po každém příchodu domů!
Jeden nikdy neví... ????

Parwana

Paráda. Skvěle napsaná knížka, která Vás nenechá do poslední stránky vydechnout. Velmi barvitě a podrobně vykresleno prostředí špionážních agentur a odvrácená strana Číny. Po přečtení si mnohem víc vážím toho, v čem žiju a kolik svobody si užívám. Zdoláno cca za pět dní, ale už teď vyhlížím pokračování.

soukroma
27.10.2018

Střídavě oblačno: netradiční prostředí a zajímavá zápletka, ale ke špionáži se dostáváme vlastně až v polovině knihy a teprve postupně se akce stupňuje, jak se přidávají další nečekaní aktéři. Vlastně ani hlavní hrdina není pravý špión a chudákovi Burákovi jde hlavně hlava kolem ze změn, kterých se ve své domovině nemohl aktivně účastnit.
Vcelku byl příběh vlastně dost jednoduchý, stručný až povrchní a stavěl výhradně na významu vztahů Čína versus západní svět (65%). Uvidíme, co druhý díl.

kaffa
17.10.2018

páni, ten rozjezd byl tak vláčný, až skoro obyčejný, ale s každou další stránkou to nabývalo na zajímavosti a pak - posledních 100 stránek to chytlo takovej spád... prostě úžasný špionážní trill... až děsivě skutečný... protože na začátku vypadá špionáž jako jedno velké dobrodružství, ale je to jen mylný dojem.... a tady je to krásně ukázané....
těším se na pokračování

Miláček484
25.05.2018

ze začátku jsem byla trochu zmatená a nevěděla kdo je kdo postupně se však vyjasňovalo a závěr byl dobrý.

karel9045
06.04.2018

Realističnost. Tu na knize Adam Brookese oceňuji nejvíce. Základní a zcela novou myšlenkou je, že s rozvojem moderních technologií se prostředky výzvědných služeb přesouvají ze státních rukou, do rukou privátních. Soukromé firmy své zaměstnance platí mnohem lépe a na trhu práce si vybírají ty nejlepší mozky. Výzvědné služby se pak musí chtě nechtě obracet na sektor soukromý a to může při tak delikátní činnosti, jakou je špionáž či kontrašpionáž, přinášet řadu problémů. Přestože je Noční dravec Brookesovou prvotinou, na stylu psaní to není absolutně znát. V záplavě prefabrikátů a stokrát opakovaných klišé, působí tato kniha jako zjevení. Příměr s Johnem le Carré je v anotaci zmíněn zcela oprávněně.

Hella
23.12.2017

Začátek knihy - velké nadšení. Prostředek - vlekoucí se nuda. Konec - konečně trocha akce. Rozuzlení - pro mě poněkud nepřehledné, neb padouchů a operací trochu moc.

thrillery

Adam Brookes