Noc, ktorá mi zmenila život

Noc, ktorá mi zmenila život https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459078/bmid_noc-ktora-mi-zmenila-zivot-Wwm-459078.jpg 4 14 6

Jedna noc dokáže zmeniť celý život. Svoje o tom vie Anna, mladá interiérová dizajnérka, ktorú po traumatickej udalosti nebaví ďalej žiť. Do života jej však vstúpi mladý pohľadný automechanik Adam. Oboch prenasledujú démoni z minulosti. Prvotné priateľstvo sa mení na lásku. Lenže Adam skrýva tajomstvo. Prekoná ich láska nástrahy, ktoré im život nadelil? Dokážu sa postaviť svojim démonom? Bude ich láska dosť silná, aby to všetko zvládli? A dočkajú sa nakoniec šťastného konca?... celý text

Jurajovamaka
17.12.2022 5 z 5

Lina Elys je naozaj výborná autorka...druhá kniha od nej za týchto pár dní a ani nedýcham...naozaj som ju nepustila z rúk, kým som sa nedozvedela ako tento smutný a citlivý príbeh skončí...
Čitateľa drží v napätí od začiatku po koniec a hoci príbeh najskôr neplánovala vydať po úspešných ohlasoch na FB to nakoniec urobia a určite to bolo to najlepšie rozhodnutie....
Ak po nej siahnite, neoľutujete...pretože je to rozprávka pre dospelých a viete ako musí taká správna rozprávka skončiť????

8620
23.02.2021

Zhltla som ju ako nič.

Musím však povedať, že aj napriek tomu aká je tenká, skrýva v sebe príbeh plný vážnych tém ako je znásilnenie, samovražda, násilie aj vražda. Autorka to ale zvládla zaobaliť do milého príbehu s trochou romantiky a preto sa mi kniha zapáčila. Postavy v knihe boli jednoduché, milé a takmer všetky som si obľúbila.

Písaná je z dvoch pohľadov čo ja osobne milujem. Už po prvých stranách som tušila ako sa príbeh skončí, no nejak extra mi to neprekážalo. Viac som sa tak sústredila na hlavnú myšlienku knihy.

Taktiež musím pochváliť obálku a názov knihy, pretože lepší si k nej nedokážem predstaviť.

Veronica.Faye
02.09.2020 4 z 5

Kniha ma od začiatku zaujala a nápad a príbeh sa mi páčili. Problematika násilia na ženách bola dobre opísaná, taktiež aj obdobie, čo sa deje po tom. Čo sa týka samotnej knihy, možno by som trošku popracovala na obálke, ktorá nie je zlá, vystihuje knihu, ale na mňa je príliš neostrá a text až tak nevyniká. Potom ma trošku mrzelo, že sa čitateľ, v niektorých častiach dozvie dopredu, čo sa stane a potom sa stráca efekt napätia a prekvapenia. Knihu som čítala celkom rýchlo, kapitoly neboli príliš dlhé. Štýl písania mi tiež celkom vyhovoval. Opisy boli dostačujúce na to, aby som si vedela postavy a okolie predstaviť. Páčilo sa mi, ako sa po počiatočných ťažkých chvíľach začala Anna dávať dokopy. Prvá polka knihy bola pomalšia a dialo sa v nej menej vecí, vidíme ako sa hlavná hrdinka dáva dokopy. Viac sa mi páčila druhá polka príbehu, najmä bližšie ku koncu, kedy to bolo trošku akčnejšie a nastalo tam viacej zvratov, ktoré ma prekvapili a záver, ktorý som po tom všetko nečakala. Keď knihu hodnotím ako celok, je to zaujímavá prvotina a odporúčam siahnuť po nej práve kvôli rozoberanej problematike, ktorá sa až tak veľmi na verejnosti nerozoberá. Ukáže Vám, čím si jedinec po traumatickom zážitku musí prejsť. Nikto z nás by nechcel niečo podobné zažiť.

Jajibloguje
24.08.2020 4 z 5

Príbeh sa mi páčil. Idea, gradácia aj postavy boli spracované veľmi slušne. Pozitívne hodnotím najmä rozpracovanie tematiky násilie na ženách, ako aj dopady týchto činov nielen na ženy, ale aj ich okolie, vyrovnanie sa s tým a opätovné začlenenie sa do spoločenského, ako aj intímneho života. Slovná zásoba je super a štýl písania rovnako. Kvôli niektorým hovorovejším výrazom neviem určiť vyhranenú cieľovú skupinu príbehu, no práve aj vďaka nim bol text prirodzenejší, dôvernejší a rýchlejšie sa čítal. Kniha si takto môže nájsť fanúšikov v rôznych vekových kategóriách. Striedanie pohľadov tu malo svoj opodstatnený význam a bol dobrý nápad sa nielen na jednotlivé situácie pozerať inak, ale aj na to, čo tomu predchádzalo alebo čo nasledovalo potom.

Teraz sa dostávame k môjmu obľúbenému ale. Rozprávač. Je ťažké písať rozprávača v JA osobe. Často tu dochádza k zbytočným chybám. Tento nebol rušivý, ale 2x prezradil niečo dôležité pre dej - najmä pri znásilnení. Zbytočne odhalil čitateľovi, čo sa bude diať a narušil jeho pozornosť a vnímanie deja. Rozumiem, že ste autorka chcela zvýrazniť niečo, čo je dôležité pre dej, ale to treba vždy opísať. Opakovať v deji. Nie použiť niečo ako "toto bude ešte potrebovať".

Možno by som do budúcna popremýšľala nad inou obálkou a pútavejším názvom. Ilustrácia na obálke vystihuje to, čo sa v príbehu deje, ale graficky neladí k textu, ktorý sa stráca. V tomto prípade ak človek nenazrie dnu, môže knihu odložiť bez toho, aby ju čítal a to by bola veľká škoda.

Za mňa je Noc, ktorá mi zmenila život zaujímavá prvotina od Liny Elys, ktorá si ma získala od začiatku až do konca.

jaspis
15.07.2020 4 z 5

Tohle se mi nečetlo dobře. Vůbec ne. Jedna z nejnespravedlivějších věcí, která se ženě může stát. Autorka se s tématem poprala moc dobře.

Vknihách
09.07.2020 4 z 5

Prečítala som si pár strán. Okamžite ma príbeh vtiahol do deja a už po pár stranách som zatajovala dych. Od začiatku to nie je príjemné čítanie.

Rozprávačmi príbehu sú Adam a Anna. Ich časti sa striedajú s kapitolami. Je to veľmi príjemné spestrenie,lebo vidíme tie isté udalosti z dvoch odlišných uhlov pohľadu. Každý z hlavných postáv má svoje traumy,s ktorými sa musí vysporiadať sám a zároveň sa s nimi túži podeliť.

Veľmi ma zaujímalo ako sa autorka popasuje s témou znásilnenia a následným vyrovnávaním sa s touto skutočnosťou nie len traumatizovanej ženy,ale aj jej rodiny a priateľov, pretože takéto niečo nezasiahne len obeť,ale aj široký okruh blízkych. Musím uznať, že táto téma bola zvládnutá skvele. Takisto vzťahy medzi jednotlivými postavami, rôzne detaily v deji…Celkovo bola kniha spracovaná veľmi dobre,písaná čtivo,pútavo a vyvolala vo mne nejednu emóciu, čo sa mi pri knihách až tak často nestáva.
Autorkinu prvotinu s čistým svedomím môžem odporučiť milovníkom napätia s nádychom romantiky.

Lina Elys
slovenská