Noc, kdy zemřela

Noc, kdy zemřela https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478374/bmid_noc-kdy-zemrela-yVq-478374.jpg 4 110 34

Je večer po svatbě Evie s Richardem a hosté se baví. Všichni, až na nevěstu. Evie se vykrade z oslavy, dojde k útesu vysoko nad mořem a skočí. Manžel, nejlepší kamarádka Rebecca i příbuzní jsou v šoku, ale někdo z přítomných ví víc. Odpověď na otázku, proč se krásná, bohatá a oblíbená Evie odhodlala k tak drastickému kroku, nehledá jen policie, ale především zdrcený Richard a Rebecca. Klíč k události se skrývá v Eviině minulosti. Je možné, že Evie nikdo z nich opravdu neznal? A kdo další, kromě mladé nevěsty, něco tají?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Domino

The Night She Died , 2018

Mandlevest
06.02.2022 4 z 5

Tohle je přesně ten typ knihy, kterou bych si chtěla přibalit za pár měsíců na dovolenou k moři. Žádné dlouhé úvody, celkem jednoduchá zápletka, přiměřená dávka psychologie, vlastně jako byste to celé už někdy, někde, četli, ale autorčin velmi čtivý styl psaní Vás nutí nepolevovat ve čtení až do samotného konce s překvapivým, leč čtenářským matadorum tohoto žánru přece jen očekávaným epilogem. Autorku mám ráda, bavila jsem se i tentokrát, akorát jsem si k žádné z postav nedokázala vytvořit vřelejsi vztah. Proto nehodnotím nejvýše, ale jestli hledáte knížku, při které se nechcete nudit, ale ani moc přemýšlet, tak tato je přesně ta pravá :-).

L.Helena
31.01.2022 3 z 5

Ale jo, dalo se to číst, jenže na můj vkus hodně rozvláčné vyprávění příběhu a na to, že se jedná o thriller, mně to přišlo málo napínavé.

SPOILER!!! VYZRAZENÍ KONCE!!!
Dost mě naštvalo závěrečné rozuzlení. Dominic celou dobu vystupuje jako největší strůjce všech intrik, zla a neštěstí ve vztahu Evie a Jamese, bez jeho nástrah by vlastně celý příběh nešťastné lásky těchto dvou pozbyl smyslu. A ejhle, na konci se charakter Dominicovy postavy obrátí o sto osmdesát stupňů a najednou je z něj ta nejvíc chápající a nápomocná osoba v této podivné love story.

efka.saf
18.01.2022 5 z 5

I když jsem měla opět trošku problém se začíst, musím uznat, že autorka měla příběh promyšlený naprosto skvěle a opravdu mi to padlo do noty.
Příběh Rebeccy, Evie, Richarda a Jamese byl vyprávěný v různých časových rovinách od dávné minulosti až do palčivé přítomnosti a byl plný věrného přátelství, vášnivé lásky šťastné i nešťastné, zrady i nenávisti. Takový pěkný čtenářský koktejl, který s chutí stránku po stránce odkrýváte až do překvapivého konce. A i když některé drobné detaily mě napadly, jak by mohly být, konečné rozuzlení pro mě bylo nefalšovaným překvapením. Autorka opravdu umí psát - umí vás chytit do svých tenat a nepustit a umí vystavět zajímavou zápletku, která možná je překombinovaná, ale prostě funguje. Já si četbu opravdu hodně užila a tleskám!

rodak
11.01.2022 5 z 5

Opět velmi povedené. Tato dáma píše výborné thrillery.

kneslova
01.01.2022 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, čtivá, čekala jsem ledacos, ale konec mne přece jen překvapil

mirka2558
26.12.2021 5 z 5

Teším sa na ďalšiu knihu autorka má všetky top nevedela by som si vybrať,. ktorá je naj. Určite odporúčam

xena2711
22.12.2021 3 z 5

Nebylo to špatné, ale čekala jsem asi trochu živější příběh. Skoro od poloviny jsem tušila, jak to asi dopadne. Je to moje první autorčina knížka a určitě zkusím další.

Arsi
19.12.2021 5 z 5

Skvělá knížka. Čtivá, napínavá. Četla se sama.

martenkaaa
17.12.2021 5 z 5

Jenny Blackhurst už je moje sázka na jistotu, která nezklamala ani tentokrát. Čtivé, svižné napínavé!

Jenny46
16.12.2021 5 z 5

Ted mám štěstí na novinky, hodně napínavý, čtivý...velká spokojenost!!!

Kačka655
11.12.2021 5 z 5

Naprosto skvělý příběh! Skvělé...

Višnička
11.12.2021 5 z 5

Tak tohle mě hodně bavilo, autorka píše knihu od knihy lépe, tohle zatím její top!

jeny-v
06.12.2021 5 z 5

Tato kniha mi byla doporučena a musím říci, že předčila veškeré očekávání. Skvělý napínavý thriller, který jsem jen stěží o víkendu odkládala. V jednotlivých kapitolách se odvíjí smutný příběh Evelyny Whiteové, mladé ženy, která v den své svatby spáchá sebevraždu. Proč se k tomuto činu odhodlala, byla přeci dcerou bohatého a vlivného Dominica Rousseaua a čekal ji báječný život po boku milujícího manžela. Richard a její nejlepší kamarádka Rebecca se snaží společně najít příčinu jejího činu. „Tak a je to tady. Je pryč. Teď už jsi na všechno sama.“

Pavlína2019
27.11.2021 5 z 5

Výborná kniha! Přečetla jsem ji jedním dechem. Autorka píše velice zajímavě. Je napínavá, má výborný děj. Střídání minulost se současností mám velmi ráda. Všem doporučuji!

sebevražda thrillery pro ženy

2018  79%Ztichlý dům